Fenomenálni Oteckovia sa vrátili ako najsledovanejší nespravodajský program dňa

14. 01 2020 12:10 | tlačová správa
Oteckovia
Oteckovia Foto: TV Markíza

Na čele pondelkového rebríčka sledovanosti sa v rámci strategickej cieľovej skupiny 12-54 umiestnili spravodajské relácie Televízne noviny a Počasie.

Seriálový fenomén s názvom Oteckovia úspešne vstúpil do tretieho roku svojho vysielania na obrazovkách televízie Markíza. Prvá tohtoročná epizóda mimoriadne obľúbeného rodinného seriálu sa v pondelok, 13. januára 2020, stala v strategickej cieľovej skupine 12-54 najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V tejto obchodne podstatnej cieľovej skupine dosiahli Oteckovia včera podvečer nadpriemerný rating 8,9 % a trhový podiel 31,0 %. Konkurenčná relácia Moja mama varí lepšie ako tvoja na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne zaostala s podielom na trhu 11,7 %.

Na nové humorné rodinné situácie a všetkých svojich obľúbených hrdinov počas vianočnej prestávky netrpezlivo čakalo obrovské množstvo fanúšikov, úvodnú časť novej sezóny si nenechalo ujsť celkovo 476-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v cieľovej skupine 12-54 stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny, ktorá zaznamenala skvelý rating 9,7 % a trhový podiel 28,0 %. Druhá priečka patrila nasledujúcej relácii Počasie s ratingom 9,2 % a trhovým podielom 26,2 %. Televízne noviny si na TV Markíza pozrelo 579-tisíc divákov a Počasie 564-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Divácky úspech aj v druhom týždni vysielania potvrdzuje nový turecký seriál Moja malá princezná na obrazovkách televízie Doma. Na čele rebríčka sledovanosti menších staníc sa umiestnila prvá epizóda z pravidelnej večernej dvojporcie, ktorá dosiahla v cieľovej skupine 12-54 výborný rating 2,1 % a trhový podiel 5,8 %, nasledujúca druhá časť zaznamenala rating 1,9 % a trhový podiel 6,1 %.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

Komentáre ( 0)