Exmarkizák je uväznený na lodi pre koronavírus: Priznal, že je to vážne

10. 03 2020 13:40 | zv
Oliver Andrásy s manžekou Dankou.
Oliver Andrásy s manžekou Dankou. Foto: Profimedia.sk

Keďže sa nachádzajú na talianskej lodi, nechcú im dovoliť vylodiť sa podľa plánu.

Bývalý markizák a humorista Oliver Andrásy je spolu s manželkou Dankou uväznený na výletnej lodi Costa Mediterranea. Dvojica sa podľa informácií Nového Času nalodila koncom februára dúfajúc, že si užijú dovolenku a spoznajú nové krajiny. Namiesto vytúženého oddychu však nastala nečakaná dráma.

Andrásyovi sa mali plaviť z ostrova Maurícius na Seychely, Madagaskar a Reúnion. Keďže sa však nachádzajú na talianskej lodi, na Madagaskar ich pre hrozbu koronavírusu nevpustili. Známi Slováci sú tak so stovkami ďalších cestujúcich uväznení uprostred Indického oceánu.

„Prekvapilo nás to, lebo na lodi nie je nijaká panika. A nie je nám známe, že by tu bol nejaký výskyt koronavírusu, aj keď Talianov je tu požehnane. Povedali, že pristaneme na Reúnione, ale aj to, že pristaneme na Madagaskare. Veľmi im neveríme. Ak by nás neprijali ani na Mauríciu, odkiaľ by sme mali odletieť, tak sa budeme dva týždne plaviť do niektorého talianskeho prístavu," povedal humorista pre Nový čas s tým, že nevedia, kde sa nakoniec vylodia a či stihnú odletieť podľa plánu 14. marca.

„Sme zajatcami lode. Je to vážne. Nijaký úradník v prístave si nezoberie na zodpovednosť, žeby prijal taliansku loď. Úradníci sú alibisti a my ich zaujímame asi tak ako včerajší deň. Nervozitu ani paniku nebadať. Jeme, pijeme, kúpeme sa, rozprávame. A čakáme, čo bude," dodal sa Andrásy.

Komentáre (0)