Sledovanosť spravodajstva naďalej stúpa, rekordné Televízne noviny a Počasie

12. 03 2020 12:57 | TS
Televízne noviny
Televízne noviny Foto: TV Markíza

Tohtoročné rekordy zlomili tiež popoludňajšie Prvé Televízne noviny a magazín Reflex, ako aj turecký seriál Moja malá princezná na obrazovkách televízie Doma.

Silné témy ako šíriaci sa koronavírus a zostavovanie novej slovenskej vlády deň za dňom zvyšujú divácky záujem o spravodajské relácie. Suverénne najsledovanejšími programami dňa sa v stredu, 11. marca 2020, v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné spravodajské relácie televízie Markíza Počasie a Televízne noviny.

V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahlo včerajšie Počasie rekordný tohtoročný rating 13,0 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 32,2 %. Aktuálne informácie o počasí si nenechalo ujsť až 718-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je taktiež absolútne najvyšší počet od začiatku roku 2020. Druhé miesto v stredajšom rebríčku sledovanosti patrilo v oboch hlavných cieľových skupinách hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenalo včerajšie vydanie druhý najvyšší tohtoročný rating 12,9 % a tretí najlepší trhový podiel 33,4 %. Súhrn najdôležitejších informácií z domova i zo sveta TV Markíza sprostredkovala až 713-tisíc divákom starším ako 12 rokov, čo je v prípade Televíznych novín doposiaľ rekordný tohtoročný počet. 

Najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc sa taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách stal podvečerný seriálový hit Oteckovia. V cieľovej skupine 12-54 obsadil tretiu priečku s tretím najvyšším tohtoročným ratingom 10,1 % a nadpriemerným trhovým podielom 32,4 %. Konkurenčná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší podiel na trhu 8,8 %. Včerajšiu epizódu najobľúbenejšieho rodinného seriálu si vychutnalo dovedna 509-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oteckovia tak zároveň na diaľku porazili aj večerné prime-time programy konkurencie, a to v oboch hlavných cieľových skupinách.

Všetky tohtoročné rekordy zlomili aj popoludňajšie Prvé Televízne noviny, ktoré v cieľovej skupine 12-54 zaznamenali doposiaľ najvyšší rating 7,9 % a rovnako aj trhový podiel 36,0 %. K obrazovkám pritiahli celkovo 497-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je taktiež rekordný výsledok v rámci tohto roka. Rovnaké konštatovanie platí aj o nasledujúcom magazíne Reflex, ktorý v cieľovej skupine 12-54 dosiahol najvyšší tohtoročný rating 7,8 % a taktiež aj trhový podiel 31,5 %. V širšej cieľovej skupine 12+ ho sledovalo od začiatku roka rekordných 444-tisíc divákov.

Rekordy v stredu prekonávala aj televízia Doma vďaka pomaly vrcholiacemu tureckému seriálu Moja malá princezná. Obe včerajšie epizódy si vychutnalo až 206-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je absolútne najvyšší počet od januárového štartu seriálu. V cieľovej skupine 12-54 prepísala doterajšie rekordy prvá z dvojice epizód s doposiaľ najvyšším ratingom 2,9 % a vysoko nadpriemerným trhovým podielom 7,5 %. Naďalej vynikajúco si aj v konkurenčne náročnom  vysielacom čase počína populárny seriál z lekárskeho prostredia Dobrý doktor (rating 1,6 % / share 4,7 % a rating 2,0 % / share 5,2 % v CS 12-54).

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola v stredu v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 trhovým lídrom celodenne (share 30,2 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 32,6 %).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA 

Komentáre ( 0)