Pred 3 mesiacmi v kinách, dnes na VOYO! Nenechajte si ujsť jedinečný dokument o Attilovi

04. 05 2020 09:00 | markiza.sk
Attila už teraz na VOYO.sk
Attila už teraz na VOYO.sk

Príbeh Attilu je príbehom driny, odhodlania, sily, ale taktiež príbehom priateľstva, ktoré pretrváva po celý život.

Film Attila mal slávnostnú premiéru 30. januára a už dnes si ho môžete vychutnať v desktopovej verzii u nás na VOYO.sk v rámci sekcie Prémiové tituly, ktoré nie sú súčasťou základného predplatného balíka. Záujemcovia si ho môžu predplatiť na báze pay-per-view za poplatok 3,99 € prostredníctvom SMS alebo platobnej karty, pričom sledovať ho môžu kedykoľvek v rámci nasledujúcich 48 hodín. Pre sledovanie je nutné sa zaregistrovať alebo mať založené konto v službe VOYO, nie je však potrebné mať aktívne mesačné predplatné.

Dokumentárny film s názvom Attila sleduje a mapuje celoživotný príbeh športovca a novodobej slovenskej hviezdy Attilu Végha. Zachytáva najdôležitejšie kapitoly jeho života od skorého detstva až po narodenie jeho syna Attilu v januári 2020. Z rozprávania rodiny, blízkych, priateľov, kolegov, športovcov, umelcov, spevákov, súperov a tiež nikdy nezverejnených archívnych záberov môže divák nahliadnuť do jeho života a sledovať kroky, ktoré ho priviedli k úlohe MMA zápasníka, hoci na ňu v detstve nemal mnoho predpokladov.

Attila
 

Príbeh svetového šampióna mapuje tiež cestu skromného chlapca z Gabčíkova až na uznávaný MMA trón v USA. Film konfrontuje jeho doterajšiu kariéru a odhaľuje jeho prehry i víťazstvá z doteraz nevideného uhla - zo zákulisia. Zaujímavým aspektom je sledovanie vývoja športu MMA ako takého, ktorý je aktuálne najdynamickejšie sa vyvíjajúcim športom na svete.

Attila
 

Príbeh Attilu je príbehom driny, odhodlania, sily, ale taktiež príbehom priateľstva, ktoré pretrváva po celý život. V dokumente uvidí divák nielen športovú kariéru, ale taktiež boj so životom samým a boj o možnosť mať vôbec športovú kariéru. Film ukazuje vlny úspechov, ale aj na vlny prehier a zúfalstva. A v neposlednom rade zobrazuje prípravu na zápas storočia proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi, do ktorého Attila vstupoval ako outsider, no v ktorom si vybojoval fenomenálne víťazstvo.

„Tento film nie je len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Je taktiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, je o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film je o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal,“ hovorí producent a režisér Petr Větrovský. Toho fascinovala Attilova ľudskosť, ale postupne si ho získalo aj neskutočné odhodlanie, ktorého sa stal svedkom v priebehu nakrúcania. Aj preto s uznaním hovorí: „Toto nie je len veľký príbeh veľkého šampióna, toto je veľký príbeh veľkého človeka.“

Veľký príbeh veľkého šampióna: Dokument Attila už teraz na VOYO.sk!

 

Kto je Attila Végh?

Attila Végh je slovenský bojovník MMA, ktorý ako jediný v histórii Česka a Slovenska dokázal získať titul majstra sveta v americkej organizácii Bellator. Táto organizácia je v MMA druhou najväčšou organizáciou na svete. Narodil sa v Gabčíkove a napriek tomu, že mal v detstve menej predpokladov na zápasenie než jeho starší brat a roky bojoval so sklonmi priberať, dokázal poraziť svoj osud a vďaka tvrdej drine vystúpiť až na pomyselný vrchol.

Po vrchole však prišiel pád v podobe štyroch prehier a nastalo obdobie pochybností a trápenia. To ukončil Attila víťazstvom v organizácii Oktagon, keď po troch zápasoch nenašiel premožiteľa. Ten však prišiel v dobe, keď to nikto nečakal – Attila prehral na domácej pôde v Bratislave šokujúcim KO s Američanom Virgilom Zwickerom a situácia pred tzv. zápasom storočia s českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom dostala vážnu trhlinu. V samotnom zápase, do ktorého vstupoval ako outsider, však porazil štyri roky neporazeného Vémolu tvrdým knockoutom za 127 sekúnd a právom sa vrátil na trón. 

Attila