Šéf spravodajstva Henrich Krejča prezradil, ako koronavírus zasiahol Televízne noviny

30. 04 2020 20:00 | KN
Heňo Krejča v #tbt s Matúšom Krnčokom
Heňo Krejča v #tbt s Matúšom Krnčokom Foto: TV Markíza

V novom #tbt s Matúšom Krnčokom ste mohli vidieť Henricha Krejču, ktorý porozprával, ako sa pred rokmi dostal k práci redaktora a veľa iného.

Určite mám v sebe umelca, ale spravodajstvo je o tvrdom fakte

Šéf spravodajstva televízie Markíza prezradil, že jeho mama vždy chcela byť herečkou a otec bol výtvarníkom, čiže k umeniu, prirodzene, inklinoval aj on. Jeho aktuálna práca však kreatíve nenecháva veľa priestoru, ako sám povedal, spravodajstvo je o tvrdom fakte.

Nechceli ho prijať ako redaktora, na svoju šancu musel počkať

Nevzali ho na školu, no ani to ho neodradilo od túžby stať sa redaktorom. Prvýkrát zaklopal na dvere Markízy v roku 1996, kde ho vtedajšia šéfka odbila, že nemajú miesto. Heňa to však neodradilo a povedal, že počká vonku a dá jej hodinu na rozhodnutie. Keď vyšla vtedajšia vedúca po dvoch hodinách z kancelárie von a zbadala tam Henricha sedieť, prekvapila sa a temperamentne ho poslala za stôl. Do večera chcela mať reportáž hotovú, a tak sa aj stalo. „Ešte v ten večer bola odvysielaná moja prvá reportáž," spomína s úsmevom Henrich.

Ak chcete vedieť, ako zmenil koronavírus Televízne noviny, sledujte Henricha Krejču v #tbt s Matúšom Krnčokom!Ak ste nestihli predchádzajúce časti #tbt s Leošom Marešom či Vladom Kobielskym, nájdete ich v našom videoarchíve.

Komentáre (0)