Ako bude vyzerať jeseň na Markíze? Na tieto relácie sa môžete tešiť

23. 05 2020 10:00 | kf
Natáčanie seriálu Oteckovia
Natáčanie seriálu Oteckovia Foto: TV Markíza

Nenechajte si ujsť tie najlepšie relácie a nové epizódy už na jeseň na Markíze.

Pre epidémiu na Slovensku sa produkcia seriálov musela pozastaviť. Tvrdé opatrenia priniesli zásah do vysielania a plánované nakrúcanie aj premiéry sa museli odložiť. Ani Televízia Markíza nechcela riskovať zdravie štábu a účinkujúcich. Aj keď mnohé relácie boli predtočené, jesenné premiéry je potrebné pripraviť už počas leta.

Situácia sa od marca na Slovensku výrazne zlepšila a vláda postupne uvoľňuje opatrenia a zdá sa, že všetko sa pomaly vracia do normálu.

Horna_Dolna_9_8_2019_0122.jpg
Foto: TV Markíza
 

Štarty jesenných programov sú podmienené aktuálnou situáciou v krajine v súvislosti s koronakrízou

„Do začiatku letnej sezóny v tejto chvíli nepočítame s nasadením premiérových programov z oblasti zábavy či hranej tvorby, okrem Charitatívneho večera Spolu pre Slovensko, ktorý plánujeme odvysielať 7. júna o 20.30 h. Pre letnú sezónu ešte nemáme uzatvorené programové plány," prezradil Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu.

Horna_Dolna_9_8_2019_0085.jpg
Foto: TV Markíza
 

Oteckovia_11-2-2019_0012.jpg
Foto: TV Markíza
 

Predpokladom na výrobu a vysielanie programov sú priaznivé podmienky z pohľadu bezpečnosti pri nakrúcaní. Okrem všeobecne platných pravidiel Markíza prijala aj vlastné prísne hygienické pravidlá s detailnými bezpečnostnými opatreniami. Hneď ako sa dokončia prípravy v štúdiách a natáčacích lokalitách, bude zahájená výroba jednotlivých programov. Presné dátumy ešte nie sú určené, ale výroby sa budú spúšťať postupne počas leta, jeden projekt za druhým.

„Ak sa všetky podmienky splnia, tak budeme môcť v jesennej sezóne potvrdiť návrat reality šou Farma, tretej série úspešného seriálu Sestričky, Extrémne premeny, Oteckov a zrejme aj Hornú Dolnú," dodal Michal Borec.