Otrasné komentáre na Dominiku prekročili hranice: Reakcia, po ktorej sa zahanbia

27. 05 2020 13:00 , článok bol aktualizovaný 27. 05 2020 20:00 | dg
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Foto: Instagram/domicibulkova

Žiadny ďalší komentár nie je potrebný. Bravó!

Sociálne siete vznikli prímárne na to, aby sme my, ľudia, medzi sebou mohli komunikovať, zdieľať medzi sebou fotografie či videá, hoci sa nachádzame niekedy aj desiatky tisíc kilometrov od seba. V týchto časoch, kedy nás postihla pandémia nového koronavírusu a mnohí z nás nemohli alebo ešte dokonca stále nemôžu byť so svojimi blízkymi, si to uvedomujú a vážia ešte viac.

Nájdu sa však medzi nami aj takí ľudia (a nie je ich, žiaľ, málo), ktorí majú pocit, že uverejnenie akéhokoľvek hrubého komentára je pre nich akési boxovacie vrece a potrebujú sa vyventilovať práve takýmto spôsobom, ktorý tým, ktorými sú dané slová určené, môžu spôsobiť veľkú bolesť. A hoci samotné uverejnenie škaredého osočovania a často vulgárneho nadávania je už samotný výplod tých, ktorí si potrebujú niečo dokázať prípadne riešia nejaké komplexy, už vôbec takéto pomyslenie a nastavenie mysle je skutočne nesprávne.

Svoje o tom vie aj Dominika Cibulková, pod ktorej fotkami sa mnohokrát objavia také komentáre, ktoré si ani nezaslúžia opätovné zverejnenie. Bývalá tenisová hviezda si hlavne v tomto najkrajšom období, aké žena môže počas svojho života zažiť, keďže čaká bábätko, "vyslúžila" pod fotkami na sociálnych sieťach zlomyseľné komentáre.

Dominiky sa na sociálnej sieti zastal uznávaný fotograf a stylista Lukáš Kimlička, keď zverejnil takú reakciu, ktorá nepotrebuje žiadny ďalší komentár. Stačí si ho len prečítať a vziať si z neho ponaučenie.

Tu je celé znenie. Lukáš, tlieskame!

„Vy, ženy, ste veľmi zvláštne tvory. Nikdy som nezažil toľko hejtov pod fotkami ženy a ešte k tomu tehotnej. A teraz je úplne jedno, či je na fotke Dominika Cibulková alebo Anička Pagáčová. NIKDY som nevidel, aby chlap písal chlapovi pod fotku, že je škaredý alebo tučný. A viete prečo? Lebo žiadny chlap sa na toto nezníži. Ale čo dokáže napísať ŽENA druhej ŽENE, tak to je neskutočné. Neskutočné, koľko zla nenávisti, závisti a pohŕdania je vo vás, ženách. A teraz naozaj nie je dôležité to, že to píšem pod fotku Dominiky. Tá je teraz druhoradá. Prvoradé je to, ako sa vy, ženy, k sebe navzájom správate. Priznám sa, že z niektorých reakcií mi prišlo zle. Pracujem v módnom magazíne už 13 rokov. Stále sa dožadujete, aby sa v nich objavovali aj ženy plnších tvarov, aby sa bojovalo proti anorexii a aby si všetky ženy boli rovné. No, nehnevajte sa na mňa, ale vy, ženy, si pekne "kakáte" do úst. Na fotku ženy, ktorá nemá miery topmodelky, napíšete, že je tučná a nemala by sa tak ukazovať. Áno, nech chodí po kanáloch alebo nech nevychádza z domu. Každá žena s konfekčným číslom nad 36 nech sa zatvorí do pivnice a spytuje si svedomie, aby ju náhodou nezlynčovali. Keď sa žena s plnšou postavou odfotí polonahá (pre vás bude stále NAHÁ), tak ju posielate do pekiel. Ale keď ste deň predtým lajkli úplne nahú tehotenskú foto inej prominentnej Slovenky, tak to je v poriadku. Lebo ona je štíhla a nenasie*a vás každý deň fotkami svojho života, na ktorý si zarobila sama (lebo nezarobila!). Ja si ženy veľmi vážim a vždy som si vážil, ale prosím vás, majte sa rady. Lebo keď nemáte rada samu seba, potom sa len skrývate za anonymné profily a celé dni rozsievate na internete zlo a hejty. Ak nemáte rady Dominiku, nesledujte ju. Ak máte rady Beyoncé, sledujte ju. Hlavne sa už prestaňte porovnávať, závidieť si, urážať sa a hlavne prestaňte svoje nenávistné hejty skrývať za vyjadrenie názoru. Pretože taký názor nikoho nezaujíma a hlavne je zbytočný. Ženy majú držať spolu!“

zdroj: Instagram/lukaskimlicka

Komentáre pod touto fotkou (nižšie) priviedli Lukáša Kimličku k tomu, aby zareagoval:

zdroj: Instagram/lukaskimlicka

Na Lukášove slová zareagovala aj samotná Dominika. Popis nájdete pod fotkou nižšie:

zdroj: Instagram/domicibulkova

Komentáre (0)