Barbora Krajčírová: Pohlavie poznáme a meno máme vybraté

06. 07 2020 12:00 | dg
Barbora Krajčírová
Barbora Krajčírová Foto: Instagram/barbora.krajcirova

Moderátorka nám poskytla jeden z posledných rozhovorov pred pôrodom.

Čoskoro sa stane dvojnásobnou mamou! Barbora Krajčírová čaká vytúžené bábätko s manželom Ľubošom a jej dcérka Amia sa už o niekoľko dní dočká súrodenca. Bude to chlapček alebo dievčatko?

S moderátorkou a rádiovou spíkerkou sme urobili jeden z posledných rozhovorov pred pôrodom. Má už Barbora všetko nachystané alebo si všetko necháva na poslednú chvíľu? Plánuje si užívať materskú "dovolenku" alebo sa chce vrátiť do pracovného kolotoča čo najskôr?

Prečítajte si rozhovor:

Barbora, ako sa cítiš?
 
Ďakujem za otázku, veľmi dobre, klopem si... aj keď, samozrejme, tehotenstvo je náročné obdobie ale nesťažujem si...

Termín pôrodu sa blíži, kedy by sa bábätko malo vypýtať na svet?

Vrchol leta - aspoň ja som si to takto pekne pomenovala, lebo sa mi páči, že aj moje druhé dieťa bude letné dieťa... v podstate manžel, Amia aj ja sme sa narodili v lete, takže náš nový člen pokračuje v letnej rodinnej tradícii.

Chceli ste s Ľubošom vedieť pohlavie bábätka, alebo to bude prekvapenie aj pre vás dvoch?
 
Aj sme váhali, či vedieť alebo nevedieť, myslím, že v tomto prípade bol o niečo zvedavejší môj muž. Pohlavie sme zistili, keď už boli otcovia na kontrolách zakázaní, takže som sa mohla teoreticky tváriť, že nič neviem a nikto by mi na to neprišiel, ale nedalo mi to... pohlavie už všetci v rodine poznáme pár mesiacov...

zdroj: Instagram/barbora.krajcirova

Prezradíš nám teda, čo to bude?

Keďže sme to doteraz vydržali úplne všetkým neprezradiť, myslím, že to už zvládneme až do samotného narodenia... netreba zabúdať, že nech je to dievčatko či chlapček, absolútne najdôležitejšie je, aby bolo všetko v poriadku...

Máte už vybraté meno? Mala pri výbere dôležité slovo aj Amia?

Meno bola u nás doma dilema, aj keď úzky výber bol už od začiatku jasný. Priznám sa, že som veľmi rada, že v tomto výbere majú slovo aj Ľuboš aj Amia, mne by sa asi samej rozhodovalo len veľmi ťažko.

Ak nechceš prezradiť konkrétne meno, povieš nám aspoň okruh mien, ktoré „padli“?

Tentoraz sme išli jednoznačne podľa slovenského kalendára, aj keď ja som trošku zabrdla aj do francúzskeho kalendára, ale k priezvisku, ktoré máme, je jasná voľba domáceho mena, respektíve mena, ktoré na Slovensku oslavuje meniny už roky rokúce.

zdroj: Instagram/barbora.krajcirova

Je už na príchod bábätka všetko nachystané?

To si nie som celkom istá. Mentálne určite áno, ale čo sa výbavy týka, nie som ten typ, že mám všetko pekne predtým pripravené. Ja som mierne poverčivá, priznávam bez okolkov, takže viem, že veľa vecí budú musieť tatinko aj veľká sestra pripraviť, keď už budem v nemocnici. Keďže o tom vedia, myslím, že to zvládnu a poriadne si to hádam aj užijú. Aspoň im do toho nebudem frflať.

Plánuješ ostať doma s bábätkom doma tak dlho, ako sa len bude dať, alebo chceš pomedzi materské povinnosti stíhať aj drobné pracovné príležitosti?

V našom mediálnom svete si, našťastie, dokážeme ako-tak prispôsobiť pracovné tempo, nejaké „pred dohody“ s mojimi zamestnávateľmi mám, ale uvidíme, ako to celé nakoniec bude. Všetko závisí od toho, ako sa budem ja a dieťa cítiť a či a kedy budeme pripravení na to, aby som sa bez stresu vrátila do pracovného tempa, ktoré by bolo, samozrejme, veľmi oklieštené a zredukované. Práca v rádiu aj televízii ma však neskutočne baví, takže pre mňa je to radosť, myslieť na návrat. Okrem toho, veľa vecí robím z domu, venujem sa detskej skupine Superdeti, ktorej píšem texty piesní, točíme videoklipy a teším sa, že sa im darí.

Klasická otázka pre budúce mamičky (v tvojom prípade dvojnásobné). Zmenili sa ti počas tehotenstva chute prípadne vône?

Našťastie, chute ani veľmi nie. Dôležitá je skôr pravidelnosť a pestrosť. Čo sa vôní týka, tak to je už iná reč. U nás doma je prísny zákaz voňaviek (smiech) a upratujem v rúšku... neviem, čo tie hormóny so mnou porobili, ale vône sú pre mňa veľký trest.
 
Keby si to mala porovnať s prvým tehotenstvom, zvládala si ho lepšie, horšie, narovnako? Bolo v niečom iné?
 
V prvom rade som o 10 rokov staršia, skúsenejšia a jednoznačne uvedomelejšia... Už tuším, čo ma čaká, do čoho idem, negatíva, pozitíva, ale najväčší rozdiel je, že teraz sa z nového člena rodiny tešíme aj s Amiou spoločne... je krásne vidieť, ako si to užíva, ako sa pýta, ako sa teší, ale niekedy aj obáva... je to krásne obdobie.

zdroj: Instagram/barbora.krajcirova

Ako by si zhodnotila celkový priebeh tehotenstva? Toto obdobie bolo predsa len pre každého svojím spôsobom zvláštne.
 
Tehotenstvo každá žena prežíva individuálne, pre niekoho je to krása od prvého do posledného dňa, niekto leží pár mesiacov v nemocnici a niekto to má na striedačku, dobré či zlé... ja som mierne komplikovaný prípad. Mám zopár liekov v taške, bez ktorých sa počas tehotenstva nepohnem, takže som častejšie na kontrole, ale, našťastie, je zatiaľ všetko v poriadku, a preto sa teším z každého dňa či tehotenského týždňa, ktorý je za nami.

Držíme palce, nech má pôrod hladký priebeh a nech je všetko v poriadku. Buďte všetci zdraví!

zdroj: Instagram/barbora.krajcirova

Komentáre (0)