Novinka Viktora Vinczeho. Detail, ktorý si v Televíznych novinách nikto nevšimol

13. 08 2020 18:00 , článok bol aktualizovaný 13. 08 2020 20:08 | markiza.sk
Novinka Viktora Vinczeho. Detail, ktorý v Televíznych novinách nikto nevšimol
Novinka Viktora Vinczeho. Detail, ktorý v Televíznych novinách nikto nevšimol Foto: Instagram/ Viktor Vincze

Ide síce o detail, ale s veľkým poslaním.

Diváci Televíznych novín si pri pohľade na moderátora Viktora Vinczeho zrejme nič nevšimli. Pri prezentácii toho najdôležitejšieho čo sa na Slovensku či vo svete udialo, asi málokto sleduje, čo má moderátor či moderátorka oblečené.

Hoci máme v Markíze pre každú našu televíznu tvár kolekciu oblečenia, časom je potrebné ju obmeniť a doplniť o nové kúsky oblečenia. Viktor Vincze sa však rozhodol inak. Namiesto úplne nového kúsku z obchodu si do kostymérne priniesol oblek zo second handu.

„Televízia s tým nemala problém, a tak som v ňom už aj tento týždeň rovno odvysielal Televízne noviny. Nikto si nič nevšimol, no keď sa naň pozriete poriadne, samozrejme, nie je dokonalý. Ale pýtam sa, no a? Veď ani moje vlasy, tvár, postava či uzol na kravate nebývajú dokonalé. Dobre, chrup áno, ale preň som si v zubárskych kreslách odtrpel svoje!“ zažartoval Viktor.

„Neznamená to, že už si nikdy žiadny naozaj nový oblek nekúpim. No aj našim blízkym, priateľom a kolegom dávame druhú šancu. Tak prečo nie občas aj textilu, ktorý by možno smutný skončil niekde na skládke. Teším sa, že Markíza ako silné médium dokáže s nadhľadom takýmto odvážnym spôsobom posúvať divákom odkaz o udržateľnosti cez vlastné tváre,“ dodal moderátor.

zdroj: Instagram/viktorvincze

Viacerí by si z Viktora mohli vziať príklad. Hovorí sa síce, že aj oblečenie robí človeka, ale môžu to byť pokojne aj kúsky z druhej ruky. Nielenže ušetríte financie, ale aj životné prostredie.

Fakt, že textilná výroba patrí medzi jedno z najznečisťujúcejších odvetví, ktorý vyprodukuje 1,2 miliardy ton CO2 ročne, sa nedá poprieť. Dokonca sa predpokladá, že pokiaľ sa vývoj nezmení, do roku 2030 vzrastú emisie z tohto sektora o 60 percent. To v konečnom dôsledku ovplyvní aj klimatické zmeny a otepľovanie.

Komentáre (0)