Smutná správa! Zomrel herec Štefan Kožka

14. 12 2020 20:50 | markiza.sk
Horná Dolná, Štefan Kožka
Horná Dolná, Štefan Kožka Foto: TV Markíza
Horná Dolná - Marta Sládečková a Štefan Kožka
Štefan Kožka
Marta Sládečková a Štefan Kožka

Hviezda seriálu Horná Dolná mala problémy so srdcom.

Podľa informácií portálu topky.sk zomrel herec Štefan Kožka. Informáciu im potvrdilo niekoľko hereckých kolegov. Hviezda Hornej Dolnej mala problémy so srdcom a bola aj pozitívna na koronavírus.

Podľa našich informácií mal nevládne telo 66-ročného herca objaviť sused.

Štefana Kožku mohli diváci posledné roky vídať najmä v markizáckom komediálnom seriáli Horná Dolná, v ktorom stvárnil úlohu veterinára Jána Chalupku.

„Milý môj Števko, budeš nám veľmi chýbať. Prosím, odpočívaj tam hore v pokoji,“ napísala na sociálnej sieti Petra Polnišová.

Zdroj: Instagram/polnispetusa

Rodák z Trenčína sa narodil 11. augusta 1954 ako najmladší z troch detí. Herectvo ho lákalo už od základnej školy, kde navštevoval dramatický krúžok. Rodina sa neskôr presťahovala do Bratislavy. Po skončení štúdia herectva na VŠMU sa v roku 1977 stal členom Divadla pre deti a mládež v Trnave. Odtiaľ jeho herecká cesta smerovala do Poetického súboru v Bratislave, ktorý sa neskôr zlúčil s divadlom Nová Scéna.

Štefan Kožka si vyskúšal aj prácu režiséra. Pracoval na muzikáloch Hair, Muzikálový sen, Cigáni idú do neba, Sláva, Vyhadzovači alebo HairSpray. 

Za sebou mal aj mnoho televíznych a filmových projektov. V roku 1975 si zahral v seriáli Nepokojná láska. Účinkoval aj v Tisícročnej včele, v šesťdielnom televíznom filme Alžbetin dvor či v muzikáli Fontána pre Zuzanu 2. Z filmov sú známe Zruvalec, Herodes a Herodias, Zlatý hlas či študentský film Otec.