Herci po smrti Štefana Kožku smútia. Tu sú ich spomienky a odkazy do neba

15. 12 2020 10:10 | KN
Štefan Kožka
Štefan Kožka Foto: Profimedia.sk

Niektorí slová hľadali len ťažko.

Skonal herec Štefan Kožka, známy seriálový veterinár a otec farára v Hornej Dolnej. Herec bol pozitívne testovaný na koronavírus, mal však tiež problémy so srdcom. Kolegovia a priatelia dokážu jeho odchod vstrebať len ťažko, svedčia o tom aj ich vyjadrenia na sociálnych sieťach.

Petra Polnišová

„Môj milý Števko, budeš nám veľmi chýbať. Prosím, odpočívaj tam hore v pokoji,“ napísala herečka na svojom konte na Instagrame.

Zdroj: Instagram/polnispetusa

Peter Brajerčík

„Bolo mi cťou. Nedá sa tomu uveriť. Neviem, čo povedať. Neviem, čo napísať,“ napísal herec.

Zdroj: Instagram/peter_brajercik

Marek Majeský

„Števo! O. O. Enquist: Noc tribádok/lesbičiek, divadlo Malá scéna, v postave Augusta Strindberga si bol famózny! Ďakujem. Budeš chýbať, tata,“ spomína hercov seriálový syn na sociálnej sieti.

Zdroj: Instagram/majeskymarek

Zuzana Vačková

„Som šokovaná, smutná. Je mi to veľmi ľúto. Odpočívaj v pokoji, Števko,“ napísala herečka na svojom konte na Instagrame.

Zdroj: Instagram/zuzanavackova

Pavol Topoľský

„Nech odpočíva sladko. Boli sme dobrí kamaráti, Števko nebol hviezda nejakého tupého, bulvárneho slovenského šoubiznisu. Odišiel Hurban zo Štúrovcov, odišiel Vlado Bednár z Povstaleckej histórie, odišiel Herodes, odišiel majster stoviek filmových a divadelných postáv. Ech!“ vyjadril sa herec pre náš web.

Ingrid Fašiangová, riaditeľka divadla Nová Scéna

„V rámci divadla vieme, že bol pozitívny na ochorenie COVID-19, vo štvrtok bol na testoch, mal ťažký priebeh choroby,“ vyjadrila sa riaditeľka pre TASR.

Zuzana Kubovčíková a Petra Polnišová spomínali aj v Teleráne

Petra Polnišová a Zuzka Šebová prišli aj do utorkového Telerána a cez slzy spomínali na herca. „Doteraz sme to ešte nepredýchali, sme v obrovskom šoku, pred pár dňami sme s ním boli,“ povedala Zuzana Kubovčíková. „Števko bol súčasť rodiny a je veľmi ťažké prijať, že ňou už nebude, ochádzal vždy plný humoru a vychechtaný, veselý,“ povedala v Teleráne Petra.