Jedna z najkrajších skladieb Dary Rolins: Vznikla podľa ešte krajšej rozprávky

11. 01 2021 15:00 | markiza.sk
Dara Rolins vo videoklipe Chcem znamenie
Dara Rolins vo videoklipe Chcem znamenie Foto: Youtube/Dara Rolins

Fanúšikovia jej odkazujú, že práve takéto pesničky jej sedia najviac.

Na VOYO si už v tejto chvíli môžete pozrieť krásnu česko-slovenskú rozprávku Sedem zhavranelých bratov v hlavných úlohách s Marthou Issovou a Lukášom Příkazkým.

Skladbu inšpirovanú práve touto rozprávkou nahrala Dara Rolins spolu s Českým národným symfonickým orchestrom. Pieseň Chcem znamenie patrí nepochybne k najkrajším v jej tvorbe. Vo videoklipe sa prelínajú zábery, na ktorých je ona so zábermi z rozprávky. V komentároch pod videom sa nešetrí chválou a fanúšikovia jej odkazujú, že práve takéto pesničky jej sedia najviac.

O rozprávke

Mladá Bohdanka na seba zoberie ťažkú úlohu. Musí sa pokúsiť zachrániť svojich bratov a zbaviť ich prekliatia, ktoré na nich uvrhla ich matka. Príbeh o odvahe, vytrvalosti, ale tiež o sile slova, pravdy a skutočnej lásky.

Hlavnou hrdinkou je Bohdanka, ktorá sa narodila do utrápenej rodiny pekára, matka pred rokmi v návale hnevu prekliala svojich sedem synov, z ktorých sa preto stali havrany. Rodičia pred Bohdankou toto rodinné nešťastie tajili. Keď sa však Bohdanka na prahu dospelosti dozvie o nešťastnom rodinnom tajomstve, rozhodne sa bratov zachrániť. Od miestnej čarodejnice dostane rady, že musí svojim bratom ušiť košele, ale nie hocijaké. Bohdanka sa tak vydáva na dlhú cestu za záchranou bratov....

Sedem zhavranelých bratov si nenechajte ujsť na VOYO!

Komentáre (0)