Nádherná pieseň mame do neba: Juraj Zaujec sa s ňou rozlúčil predčasne

01. 03 2021 12:30 | markiza.sk
Juraj Zaujec
Juraj Zaujec Foto: YouTube/Juraj Zaujec

Vypočujte si nádhernú, no zároveň veľmi smutnú pesničku.

Mama Juraja Zaujeca by uplynulú nedeľu (28. februára) oslávila meniny. Pani Zlatica sa ich však už, žiaľ, nedožila.

Hudobník sa s ňou musel rozlúčiť predčasne. „Nikdy mi nenapadlo, že keď to príde, tak to bude také ťažké a divné zároveň. Myslel som si, že keď mama odíde, bude už stará, budem pri jej posteli sedieť a držať ju za ruku. Že mi ešte niečo povie, nejaké posledné slová. Že to nebude bolieť až tak veľmi, lebo už bude mať sto rokov a poviem si, že OK, dožila sa krásneho veku. No život nebeží tak, ako práve chceme a nič z toho sa nestalo,“ napísal v smutnom statuse. So svojou milovanou mamou sa ani nemohol rozlúčiť.

Jurajova mama zomrela na ochorenie COVID-19, ktoré toľko ľudí ešte stále spochybňuje napriek tomu, že denne zomrú na Slovensku desiatky a desiatky ľudí. „Zažívame tak presne to, čo každý deň zažíva v tejto hroznej dobe asi 100 rodín na Slovensku. Niekoho vám odnesú z ničoho nič na pľúcnu ventiláciu a vy ho už nikdy neuvidíte. Je to fakt peklo,“ pokračoval muzikant.

Svojej mame, ktorá ho aj jeho rodinu opustila pred vyše dvoma týždňami, zložil pesničku. „Prvé, čo mi napadlo, bolo, že jej zavolám, aby si ju pustila, že sa jej bude určite páčiť. Tak dúfam, že si ju pustíš, mami, tam niekde hore,“ smeroval jej slová do neba.

Nakoniec sa ospravedlnil všetkým, ktorým neodpísal na správy, nereagoval na telefonáty a komentáre. Ako však dodal, boli jednou z vecí, ktoré ho držali pri živote.

Vypočujte si nádhernú, no zároveň veľmi smutnú pesničku.

Jurajovi a jeho rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť a veľa síl.


Komentáre (0)