Exkluzívne: Šokujúci dokument o Britney Spears prichádza na Slovensko

05. 03 2021 15:00 | markiza.sk
Britney Spears v Las Vegas
Britney Spears v Las Vegas Foto: Profimedia.sk

Príbeh popovej princeznej však v skutočnosti nemá veľa spoločné s rozprávkou.

Princezná popu. Kráľovná milénia. Miláčik publika. V prvom rade však ľudská bytosť.

Dokument z dielne New York Times s názvom Osloboďte Britney Spears (v origináli Framing Britney Spears) mal v Spojených štátoch amerických premiéru len pred niečo vyše mesiacom, už od štvrtka (11. marca) si ho budete môcť pozrieť exkluzívne na VOYO!

 

Takmer 75-minútový dokument zachytáva príbeh popovej princeznej, ktorý však v skutočnosti nemá veľa spoločné s rozprávkou. Psychické problémy, nešťastný výber partnerov a v neposlednom rade neustále, často brutálne útoky zo strany médií a otravných paparazzov – to všetko vyvrcholilo tým, že sa Britney stala nesvojprávnou a dohľad nad jej životom prebral jej otec Jamie.

Celých 13 rokov je tak Britney Spears zbavená svojprávnosti a o všetko, vrátane zdravotnej starostlivosti, no najmä o finančné prostriedky speváčky sa stará jej otec Jamie. Hnutie s názvom #FreeBritney (Osloboďte Britney) zastupujú silné hlasy fanúšikov, ktorí žiadajú jej slobodu. Súd ohľadom zrušenia plnej kontroly nad životom popovej megastar, ktorý stále pretrváva, však ešte stále nepovedal posledné slovo.

Hnutie #FreeBritney (Osloboďte Britney)
Foto: Profimedia.sk
 

Dokumentárny televízny film od režisérky Samanthy Stark a producentov Jasona Stallmana, Sama Dolnicka a Stephanie Priess zachytáva prierez životom, osobným aj tým, ktorý už celé roky sledujú milióny ľudí po celom svete, Britney Spears – ikony hudobnej scény, ktorej meno znamená nespochybniteľne jeden významný míľnik v popovej hudbe nového milénia.

Obsahuje výpovede jej dlhoročnej priateľky a bývalej asistentky, ktorá bola po boku Britney počas drvivej väčšiny jej kariéry, človeka, ktorý vytvoril celkový imidž Britney Spears, ako aj právnych zástupcov – právnika, ktorého sa snažila najať samotná Britney, aby ju zastupoval na súdoch proti jej otcovi, či právnika, ktorý aktuálne pracuje na tomto prípade plnom nejasností.

DOKUMENT OSLOBOĎTE BRITNEY SPEARS SLEDUJTE EXKLUZÍVNE OD ŠTVRTKA 11. MARCA JEDINE NA VOYO!

Komentáre (0)