Veľkolepá šou Tvoja tvár znie povedome sa rozlúčila ako najsledovanejší program víkendu

10. 05 2021 11:00 | Tlačová správa
Tvoja tvár znie povedome
Tvoja tvár znie povedome Foto: TV Markíza

V nedeľu zabodovalo aj večerné spravodajstvo, najsledovanejšou politickou diskusiou sa tradične stalo popoludňajšie Na telo.

Veľké finále 6. série fenomenálnej zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome sa v nedeľu večer, 9. mája 2021, stalo jasnou prvou voľbou televíznych divákov. Na obrazovkách televízie Markíza išlo v strategickej cieľovej skupine 12-54 o najsledovanejší program dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V tejto obchodne podstatnej cieľovej skupine dosiahlo finálové 10. kolo výborný rating 9,7 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 30,0 %. Konkurenčné programy v rovnakej cieľovej skupine výrazne zaostali, TV Joj odvysielala film Kursk s trhovým podielom 12,4 % a Jednotka RTVS snímku Svet v plameňoch s podielom na trhu 4,9 %.

Pri obrazovkách mali silné zastúpenie najmä mladé ženy vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 44,5 %. Súboj štyroch finalistov o prestížny titul šampióna, zakončený celkovým víťazstvom talentovaného mladého herca Martina Klinčúcha, zabavil celkovo 538-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

V poradí už 6. séria šou Tvoja tvár znie povedome - to bolo ďalších desať epizód skvelej zábavy a dych vyrážajúcich premien ôsmich slovenských celebrít na domáce i svetoznáme hudobné hviezdy, ako aj ich neuveriteľných tanečných a speváckych výkonov. K obrovskému úspechu šou nepochybne prispela aj skvelo zohratá porota, obľúbený moderátor Martin Nikodým a celý produkčný tím na čele s režisérom Pepem Majeským. Neuveriteľné premeny sa však pre túto sezónu ešte nekončia definitívne, už túto nedeľu, 16. mája 2021, o 20.30, sa diváci môžu tešiť na detské hviezdy v špeciálnej epizóde šou s názvom Tvoja MINI tvár znie povedome.

Ďalšie priečky v nedeľnom rebríčku sledovanosti patrili večerným spravodajským reláciám Počasie (rating 9,7 %/share 29,5 % v CS 12-54), Športové noviny (rating 7,9 %/share 23,5 % v CS 12-54) a Televízne noviny (rating 7,5 %/share 26,0 % v CS 12-54). V širšej cieľovej 12+ sa nedeľná predpoveď počasia na Markíze stala dokonca najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa, keď si ju nenechalo ujsť celkovo 584-tisíc divákov.

Jednoznačne najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu sa stala relácia Na telo, ktorá si v cieľovej skupine 12-54 pripísala rating 4,5 % a trhový podiel 25,5 %. Zaujímavá debata moderátora Michala Kovačiča s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a podpredsedom Smeru-SD Jurajom Blanárom pritiahla k obrazovkám 359-tisíc divákov starších ako 12 rokov a aj v celkovom publiku jej patrilo prvenstvo.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Komentáre (0)