Exkluzívne! Aďka Poláková nám ukázala nový dom: Bývať bude ako vojvodkyňa

06. 07 2021 09:00 | Zuzana Vanková
Aďka nám ukázala prenádherné nové bývanie.
Aďka nám ukázala prenádherné nové bývanie. Foto: markiza.sk
Nové bývanie našej Adi je prenádherné!
Nové bývanie našej Adi je prenádherné!
Nové bývanie našej Adi je prenádherné!

História jej nového domu, ktorý je vlastne kaštieľom, siaha až do 18. storočia.

Nie je to tak dávno, čo všetkých prekvapila informácia, že Adriána Poláková v Teleráne končí. Obľúbená moderátorka sa rozhodla po dlhých rokoch pre veľkú zmenu a nemohla mať na to krajší dôvod. S priateľom Christianom ich už viac nebude deliť veľká diaľka, ale bývať budú spolu v Rakúsku.

Markizáčka pre náš web markiza.sk exkluzívne ukázala, ako vyzerá jej nový dom snov. A, keď píšeme snov, tak to myslíme doslova. Aj my by sme sa tam hneď presťahovali. Jeho história siaha až do roku 1789.

Bývanie v kaštieli

„Od 1789 sa v meste Burgau vyrábala bavlnená priadza. Carl Batthyany, majiteľ fabriky, ktorý ako prvý zaviedol mechanické spracovanie bavlny v Rakúsko-Uhorsku, si v meste neskôr postavil kaštieľ. V roku 1831 Viedenčan Georg Borckeinstein odkúpil fabriku a zmodernizoval ju a rovnako tak odkúpil aj kaštieľ. Ten potom niekoľkokrát ešte zmenil majiteľa aj výzor. K pôvodnému domu bolo postavené krídlo. Pôvodný štýl domu je z 19. storočia a prístavba už bola realizovaná v 20. storočí. Zaraďujú ho do neskorého klasicizmu, no nájdeme tu aj stopy baroka. K domu patrí aj park, ktorý má asi jeden hektár a je zapísaný ako historicky chránená pamiatka rovnako ako kaštieľ. V kaštieli sa nachádzajú aj pôvodné kachle. Je ich päť a sú stále funkčné," prezradila nám históriu svojho nového bývania Aďka.

Zdroj:Instagram/adriana_polakova

Veľké plány a veľa práce

Ak si myslíte, že z moderátorky sa teraz stane „hradná pani“, ktorá bude celé dni oddychovať, mýlite sa. Už teraz opäť maká na svojej budúcnosti.

„Celé dni tam trávim v záhrade, ktorá bola dosť zanedbaná. Teším sa z domácich vajíčok a už zháňam robotníkov, aby som v zime prerobila trošku interiér a na jar mohla otvoriť s priateľom Christianom penzión," povedala nám a so smiechom dodala, že ruky a nechty má síce v katastrofálnom stave, no stojí to za to.

Chcete vidieť nádherné priestory, ktoré premení na domov a aj penzión? Fotky nájdete exkluzívne v našej galérii!