Evelyn o bodyshamingu: Nechcú nám dovoliť, aby sme sa cítili krásne

29. 07 2021 17:00 | markiza.sk
Evelyn o bodyshamingu: Nechcú nám dovoliť, aby sme sa cítili krásne
Evelyn o bodyshamingu: Nechcú nám dovoliť, aby sme sa cítili krásne Foto: Instagram/ evelynjefresh

S týmto sa stotožní každá žena.

Tá je tučná, nemala by nosiť legíny. S jej nosom by mala ísť okamžite na plastiku. Tie ovisnuté prsia by som na jej mieste nevystavovala... Takéto a mnohé iné „hodnotenia“ si vypočuli alebo museli o sebe prečítať mnohé známe ženy, ale aj tie neznáme. Hodnotenie krásy či tela je veľmi subjektívne. Neexistuje štandard krásy a pritom sa väčšina spoločnosti tvári, že to tak je.

Každá žena je krásna. Znie vám to ako klišé? Možno, ale kým sa nenaučíme, že hodnotiť pochvalne či objektívne kriticky by mal v prvom rade každý sám seba, tak budeme túto vetu ešte dlho počúvať a čítať.

Zdroj: Instagram/evelynjefresh

Nedávno a v podobnom duchu sa k bodyshamingu vyjadrila aj Evelyn. Komička a moderátorka má na túto tému nahrávať podcast so stand-up komičkou Simonou Salátovou, a tak nad ňou premýšľala už niekoľko dní. „O tejto téme by som s prehľadom už aj dizertačku zvrtla a hovorím si, aké je to hrozne nefér, že sa ním niekto snaží zobrať vietor z plachiet a nechce nám dovoliť, aby sme sa cítili krásne,“ napísala.

„Ale tomu sa dá zabrániť, aby sa nás to nedotklo a vedeli sme byť OK, aj keď s nami niekto OK nie je. Vyžaduje to síce veľa energie a duševnej práce, ale dá sa to a to je dobrá správa,“ dodala.

Pred pár dňami si z „odporúčaní s dobrým úmyslom“ ohľadom obliekania žien s kilami navyše vystrelila aj už spomínaná komička Simona Salátová. Tiež si už v živote niekoľkokrát prečítala, čo by pri jej postave mala a nemala mať na sebe.

Zdroj: Instagram/simonacomedy

Zdroj: Instagram/simonacomedy