Táňa Pauhofová v slzách: Čo ju tak rozplakalo?

13. 10 2021 09:00 | markiza.sk
Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová Foto: Profimedia.sk
Záber z filmu Želanie pre Ježiška
Záber z filmu Želanie pre Ježiška
Záber z filmu Želanie pre Ježiška

Herečka neudržala slzy.

Obyčajné ľudské príbehy o tom, čo nás trápi, čo hľadáme a nenachádzame, sú rozprávané s nadhľadom a okorené trefnou situačnou komikou. Samozrejme, nechýba ani správna dávka nefalšovanej romantiky a sentimentu.

V novom českom filme Želanie pre Ježiška si zahrala aj slovenská herečka Táňa Pauhofová, v ktorom stvárnila postavu Markéty. „Hrám ženu, ktorá navonok pôsobí veľmi sebaisto a sebavedomo, ale v sebe si nesie obrovskú bolesť. Chlad, ktorý z nej ide navonok, je iba obrana pred svetom, pretože je veľmi krehká a zranená,“ hovorí Táňa.

POZRITE SI AJ: TÁŇA PAUHOFOVÁ SA VYDALA! POZRITE, KTO ICH ZOSOBÁŠIL

Po jej boku sa objavil herec Matěj Hádek. Na otázku, kto hrá vo filme jeho partnerku, odpovedal: „Moja dlhoročná kamarátka Tánička Pauhofová“. „Mám ju veľmi rád a som šťastný, že sme sa opäť stretli. Dlho sme sa nevideli,“ povedal Hádek.

„Hrám takého dobrého pána, ktorý žije v usporiadanom manželstve so svojou manželkou a, bohužiaľ, stala sa nám v minulosti veľmi, veľmi smutná vec. Naša dcéra nás predčasne opustila a od tej doby sme sami. Riadením osudu stretnem malé dievčatko a začneme byť opäť rodina,“ prezradil Hádek viac o svojej postave.

Spoluprácu s iba osemročnou Valentýnou Bečkovou si obaja herci pochvaľujú. Táňa ju opísala ako „veľký vianočný zázrak“. Pozrite si scénu z filmu želanie pre Ježiška, v ktorej herečka neudržala slzy.

 

O filme

Ukážkovo rozhádaná rodina, ktorá sa snaží znovu a znovu urovnať spory a hodiť ich za hlavu. Nezodpovedný frajer, ktorého náplňou života je obšťastňovať ženy, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť. Spokojnému manželskému páru, ktorému iba zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty malé dievčatko, ktoré utieklo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér už svoju spriaznenú dušu našiel, ale predstaviť ju rodičom, je preňho nočná mora. Dvaja osamelí ľudia, ktorí už prestali veriť na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu.

Nenechajte si ujsť českú novinku od režisérky Marty Ferencovej. V hlavnej úlohe sa predstaví Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Anna Polívková, Táňa Pauhofová, Hana Vagnerová a mnohí ďalší.

Film Želanie pre Ježiška v slovenských kinách už čoskoro!