Neuveriteľná premena. Hviezdu Pána profesora by ste nespoznali

12. 05 2022 12:30 | markiza.sk
Seriál Pán profesor
Seriál Pán profesor Foto: TV Markíza

Už to nie je ten sladký tínedžer.

Mladý herec Ján Cibula stvárnil v seriáli Pán profesor študenta gymnázia Davida. V seriáli sme ho videli nahladko oholeného s moderným účesom, čo si jeho úloha vyžadovala a rovnako to muselo príslúchať jeho seriálovému tínedžerskému veku. Dnes by ste ho však nespoznali.

So serióznou dramatickou úlohou prišiel aj dramatickejší imidž. Jano má dlhšie vlasy a hustý porast na tvári. Najnovšie totiž hrá hlavnú úlohu v novej inscenácii Divadla Nová scéna s názvom Tisícdeväťsto. Ján nám o tom prišiel porozprávať viac do relácie Teleráno. Pozrite si video:

 

Prvý projekt dramaturgickej línie Štúdia Olympia režíroval Matúš Bachynec. Inscenácia vychádza z hry talianskeho spisovateľa Alessandra Baricca. Novecento, Tisícdeväťsto je meno legendárneho pianistu, ktorého poznali všetci pasažieri parníka Virginian. Loď bola jeho domovom, nikdy ju neopustil. Vo svojej fantázii však navštívil mnohé miesta, ochutnal stovky jedál, dokázal cítiť tisíce vôni.

„Je to príbeh o klaviristovi, ktorého našli na lodi, keď bol ešte malé dieťa a nikdy z nej nevystúpil. Sám sa naučil hrať na klavíri a hovorí sa o ňom, že bol najlepší klavirista, aký kedy bol,“ uviedol pre TASR Cibula k vyfabulovanému príbehu, v ktorom sa však spomínajú reálne postavy.

Jano Cibula
Foto: Divadlo Nová scéna/ Braňo Konečný
 

Herec má blízko k hudbe, čo ho spája s režisérom hry Bachyncom. „Veľmi dobre vníma dramatickosť v hudbe, má pre ňu cit,“ podčiarkol Cibula, ktorý je tiež autorom hudby k novej inscenácii. „Nechcel som, aby sa to bilo s textom, chcel som, aby to bolo dobovejšie. Obsahuje prvky vážnej hudby, džezu a ragtimu, ktorý sa v texte často skloňuje,“ opísal herec, ktorý okrem školských produkcií už dostal príležitosť aj v profesionálnych divadlách. Postava pianistu v inscenácii Tisícdeväťsto, „príbehu o hudbe, priateľstve, o zmysle bytia, obyčajných veciach a o výnimočnosti“, je zatiaľ jeho najväčšou rolou.