CME preberá spoločnosť RTL Chorvátsko

01. 06 2022 13:35 | TS
Christoph Mainusch, Branko Čakarmiš a Tonko Weissmann
Christoph Mainusch, Branko Čakarmiš a Tonko Weissmann Foto: TS

Spoločnosť CME Media Enterprises (CME) dnes oznámila, že po obdržaní súhlasu chorvátskych regulačných orgánov uzavrela transakciu týkajúcu sa akvizície RTL Chorvátsko.

CME teraz vlastní šesť televíznych spoločností v šiestich krajinách strednej a východnej Európy, ktoré zahŕňajú 42 televíznych staníc a dosahujú celkový počet 49 miliónov divákov.

„Sme veľmi radi, že môžeme privítať RTL Chorvátsko v rodine CME. Posilníme tak svoju prítomnosť na Jadrane, čo je podľa nás región s výnimočným rastovým potenciálom. Diváci sa môžu tešiť na zvýšenie produkcie lokálneho obsahu a zlepšenie digitálnej ponuky. Budeme tiež pokračovať v tvorbe kvalitného a pluralitného spravodajstva,“ uviedol Didier Stoessel, generálny riaditeľ CME pre Českú republiku, Chorvátsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

Vďaka očakávanej úzkej spolupráci medzi RTL Chorvátsko a Pro Plus v Slovinsku predpokladá CME rad prevádzkových synergií v oblastiach digitalizácie a obsahu. Vzhľadom na tieto ambície dôjde k niekoľkým zmenám v riadiacich a správnych štruktúrach RTL Chorvátsko.

Novým výkonným viceprezidentom pre chorvátske operácie RTL Chorvátsko sa s okamžitou platnosťou stáva Tonko Weissmann, ktorý pôsobí v organizácii od roku 2005 a zastával množstvo významných právnych i obchodných pozícií. Jeho vymenovanie prináša spoločnosti RTL Chorvátsko kontinuitu a stabilitu počas dôležitej prechodnej fázy a riadenia ďalšieho rastu prostredníctvom kvalitnejšieho obsahu a digitalizácie.

Branko Čakarmiš, doterajší generálny riaditeľ spoločnosti Pro Plus, sa stane predsedom správnej rady RTL Chorvátsko a generálnym riaditeľom pre jadranský región. Branko Čakarmiš je priekopníkom v oblasti výroby televízneho obsahu a ako generálny riaditeľ spoločnosti Pro Plus úspešne rozvíjal obsahovú a digitálnu agendu. Zastávať bude dvojitú pozíciu, naďalej bude vykonávať funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Pro Plus a zároveň bude pôsobiť ako predseda správnej rady RTL Chorvátsko.

Christoph Mainusch bol menovaný za predsedu dozornej rady RTL Chorvátsko a v tejto funkcii ponúkne RTL Chorvátsko svoje široké znalosti v oblasti vysielania. Vzhľadom k novej štruktúre vedenia a po vzájomnej dohode odchádza Marc Puškarić, generálny riaditeľ RTL Chorvátsko. CME praje Marcovi Puškarićovi veľa šťastia v jeho ďalšom pôsobení.

„Táto nová štruktúra vedenia odráža náš zámer prevziať to najlepšie, čo RTL Chorvátsko ponúka, a spoločne s Pro Plus to posunúť na novú úroveň,“ pokračuje Didier Stoessel.

Spoločnosť Eagle's Rock Advisers SARL pôsobila ako poradca CME v oblasti podnikových financií.