Už je známa príčina smrti Andyho Fletchera zo skupiny Depeche Mode

28. 06 2022 15:40 | markiza.sk, tasr
Andrew Fletcher
Andrew Fletcher Foto: Profimedia.sk

Zakladajúci člen skupiny zomrel 26. mája.

Pred vyše mesiacom, konkrétne 26. mája, zaskočila nielen fanúšikov skupiny Depeche Mode smutná správa o smrti Andyho Fletchera. Zakladajúci člen britskej hudobnej skupiny pôsobil v tejto formácii ako hráč na klávesové nástroje.

„Sme šokovaní a naplnení obrovským smútkom z predčasného odchodu nášho drahého priateľa, člena rodiny a spoluhráča Andyho ‚Fletcha‘ Fletchera. Mal naozaj zlaté srdce a bol tu vždy, keď niekto potreboval podporu, živý rozhovor alebo dobrý smiech,“ napísali vtedy na Twitteri Martin Gore a David Gahan.

Na oficiálnom konte skupiny sa teraz zvyšní dvaja členovia podelili o informáciu o príčine úmrtia ich kolegu. „Pred pár týždňami sme od súdnych lekárov dostali výsledok. Andyho rodina nás požiadala, aby sme sa oň teraz s vami podelili. Andy utrpel disekciu aorty vo svojom dome 26. mája. Aj keď to bolo príliš, príliš skoro, zomrel prirodzene a bez dlhšieho utrpenia,“ uviedli v správe.

Disekcia aorty je závažné ochorenie aorty, pri ktorom sa krv dostane z dutiny aorty do jej steny a prúdi medzi jej vrstvami s následným opätovným návratom do vnútra aorty. Jej výskyt nie je častý a váčšinou postihuje starších pacientov, skôr mužov. Viac o ochorení TU.

Zároveň sa všetkým poďakovali za všetku lásku, ktorú preukázali Andyho rodine a priateľom v posledných týždňoch. „Úprimne to pre nás všetkých znamená celý svet. Andy, budeš nám chýbať, no určite na teba nezabudneme,“ napísali nakoniec.

zdroj: Instagram/depechemode

Andrew Fletcher sa narodil v roku 1961 v Nottinghame. Neskôr sa presťahoval do Basildonu, kde koncom 70. rokov spolu s Goreom a Vinceom Clarkom založil skupinu Composition of Sound. Po príchode Gahana si zmenili názov na Depeche Mode a kvarteto od začiatku 80. rokov vyprodukovalo množstvo hitov.

Skupina dosiaľ vydala 14 štúdiových, sedem koncertných a desať výberových albumov. Medzi jej najväčšie hity patria skladby People Are People, Never Let Me Down Again, Personal Jesus, Enjoy the Silence, Policy of Truth, I Feel You, Walking in My Shoes, Barrel of a Gun, It's No Good, Freelove či Precious.

Skupinu, ktorej členom bol v rokoch 1982 - 1995 aj Alan Wilder, uviedli v roku 2020 do Rockandrollovej siene slávy. Formácia v roku 1988 vystúpila v bývalom Československu (Praha), odvtedy ju mohli niekoľkokrát vidieť aj slovenskí fanúšikovia.