Seriálová hviezda prehovorila: Počas nakrúcania si prešla peklom

01. 07 2022 11:20 | markiza.sk
Co ste hasiči
Co ste hasiči Foto: TV Markíza

Síce išlo o komediálny seriál, ale niektoré scény boli veľmi náročné.

Scény seriálu Co ste hasiči síce vyvolajú dojem, že počas nakrúcania to bola sranda a herci sa poriadne nasmiali, ale opak je pravdou. Hviezdne obsadenie na čele s Janou Bernáškovou si siahlo na dno. Niekoľkohodinové nakrúcanie v lese alebo náročné nočné scény im dali zabrať.

Jana Bernášková (41) stvárňuje v seriáli jednu z hlavných postáv, veterinárku Lenku. Zároveň je nadšenou dobrovoľnou hasičkou pod velením drsného Petra Pospíšila, ktorého stvárnil Petr Rychlý (55).

202667197_10222520890103610_8490187351592779852_n.jpg
Foto: TV NOVA
 

Pri niektorých scénach museli byť prítomní aj odborníci. Napríklad scéna s ohňom na čarodejnice, kde boli profesionálni hasiči a snažili sa to urobiť čo najdramatickejšie. „Ohne boli pravé a poriadne veľké. To bolo náročné a aj hrozný stres, pretože máte veľkú vatru dreva, zápali sa a musí to byť perfektne nacvičení. Nemáte čas to opakovať,” prezradila pre Aha!.

Herečka potvrdila, že si partia hercov hneď sadla. „Bola fajn partia, nakrúcalo sa vonku, takže to bol taký náročný hasičský tábor,“ povedala herečka, ktorá má v deji seriálu aj romantický vzťah s Petrom Rychlým a diváci tak môžu sledovať, či sa to nejako vyvinie alebo nie.

O seriáli

Každá dedina v Česku má hasičskú zbrojnicu. Rovnako tak aj dedinka Horní. Zbor dobrovoľných hasičov tu vedie svojrázny Petr Pospíšil (Petr Rychlý). Petr má trochu horúcu hlavu a pred nikým si neberie servítku pred ústa. Je to však férový chlap, ktorý vedie svoj zbor až so starosvetským zmyslom pre zodpovednosť a v dedine ho preto majú radi. Teda až na vypočítavého starostu Vladimíra Urbana (Václav Kopta).

Ten sa totiž cez hasičov snaží odčerpávať peniaze z obecného rozpočtu a Petrova poctivosť sa mu vôbec nehodí do jeho nekalých plánov. Starosta sa preto snaží Petra a jeho hasičskej jednotky všemožne zbaviť. Súboj medzi Petrom a starostom je ústredným motívom českého seriálu plného rázovitých postáv z malebného Ladovho kraja.

SLEDUJTE SERIÁL CO STE HASIČI UŽ TERAZ NA VOYO a V PONDELOK 4. JÚLA O 20.30 h NA MARKÍZE!