Manévre a zmeny v Markíze. Neostal kameň na kameni

10. 08 2022 07:00 | markiza.sk
Manévre a zmeny v Markíze. Neostal kameň na kameni
Manévre a zmeny v Markíze. Neostal kameň na kameni Foto: TV Markíza
Výmena loga na budove televízia Markíza
Televízia Markíza
Nové logo na budove televízia Markíza

V televízii bolo poriadne rušno.

Televízie Markíza, Dajto, Doma sa 10. augusta predstavila v novom šate. Televízne stanice majú novú atraktívnejšiu a modernejšiu grafiku vrátane nových log a jinglov. Predzvesťou tejto zmeny bol aj štart novej stanice Makríza KRIMI, ktorú môžu diváci sledovať od 6. júna tohto roka. Tá sa v novej vizuálnej identite odprezentovala ako prvá.

Ako sa hovorí, neostal kameň na kameni. To už k pokroku a modernej dobe patrí. Zmenou prešlo aj ikonické logo televízie Markíza. Symbol M sa stal prvkom, ktorý zjednotil aj ostatné logá a grafické vizuály naprieč všetkými stanicami. Novú identitu vytvorila popredná kreatívna a dizajnérska agentúra Red Bee Creative so sídlom v Londýne.

logo-31.jpg
Foto: TV Markíza
 

„Logo si muselo zachovať existujúce dedičstvo značky, zostať rozpoznateľné a fungovať na viacerých platformách. Na dosiahnutie tohto cieľa bolo logo TV Markíza zjednodušené, aby sa zvýšila jeho funkčnosť. Teraz sa ľahšie používa a ikonickému ‚M‘ sa dostalo oveľa väčšieho významu,“ vysvetlila Jana Vavreková, vedúca kreatívneho oddelenia v rámci Centra marketingu skupiny Markíza.

„Súčasťou grafického vizuálu je tiež úplne nové písmo a tento čistý, moderný a príjemný font dodáva Markíze ešte sviežejší vzhľad. Všetky grafické elementy prúdia v staničnej grafike vďaka plynulému a organickému štýlu pohybu. Celkovým efektom je nový svieži vzhľad Markízy, ktorý je nielen na prvý pohľad známy a príjemný, ale aj moderný a čistý, no stále vzrušujúci,“ dodala Vavreková.

Naše logo sa tak muselo zmeniť naprieč všetkými našimi platformami. Pozrite si, ako prebiehala jeho výmena na budove televízie Markíza:

 

Spomínate si ešte na úplne prvé logo našej televízie? Takto sa menili logá Markízy počas rokov:

Zdroj:Instagram/tvmarkizaofficial