Zuzana Javorová prehovorila o akútnej operácii: Nebolo to jednoduché

19. 08 2022 10:30 | markiza.sk
Zuzana Javorová
Zuzana Javorová Foto: TV Markíza

Zákrok musela absolvovať mesiac po pôrode.

Obľúbená markizácka redaktorka spravodajstva Zuzana Javorová sa roky venuje najmä téme zdravotníctva. Pred časom sa z televíznej obrazovky vytratila, aby sa venovala tej najmilšej povinnosti. Spolu s manželom sa stali rodičmi dcérky, ktorej dali krásne meno - Laura Maria.

TIP: Z obľúbenej markizáčky je mamina! Dcérku si užíva už niekoľko týždňov

Zuzana sa stala maminou na jar tohto roka a teraz sa zverila na sociálnej sieti s problémami, ktorými si musela prejsť. „O tom, že zápal prsníka je u dojčiacich žien relatívne bežný, som vedela. Že sa môže skončiť operáciou, som zistila, až keď ma uspávali a zobudila som sa s dvomi rezmi a drenom na ľavom prsníku,“ napísala k záberu, kde jej dcérka drží prsník a vidno na ňom dve malé jazvičky. „Zápal prsníka (mastitídu) som dostala krátko po pôrode. Úlohu zohrali viaceré nešťastné premenné, ktoré vyústili v to, že sa mi vytvoril absces – hnisavé ložisko, ktoré bolo nutné operovať. Zákrok mi robili, keď mala dcérka mesiac a ja si zo všetkého najviac pamätám, ako veľmi som za ňou tých pár hodín separácie plakala. Operáciou sa to však nekončilo. V prsníku som mala dreny a takmer dva týždne som denne chodila do ambulancie na ošetrenie,“ dodala.

Redaktorka natrafila na skvelú doktorku a už je všetko v poriadku. Dcérku môže naďalej dojčiť a na sociálnej sieti s jej pomocou spísali pár rád, ako spoznáte, že ide o mastitídu, ako ju liečiť a ako správne dojčiť.

Zdroj: Instagram/zuzana.javorova