Veľké zmeny v Televíznych novinách

23. 08 2022 06:00 | markiza.sk
Viktor Vincze a Zlatica Švajdová Puškárová
Viktor Vincze a Zlatica Švajdová Puškárová Foto: TV Markíza
Zuzana Čimová
Lenka Vavrinčíková
Zuzana Čimová

Televízia Markíza chystá v spravodajstve veľké zmeny. Nastanú od septembra.

Televízia Markíza chystá v spravodajstve veľké zmeny. K moderátorom hlavného večerného spravodajstva sa pridáva niekdajšia moderátorka Telerána Zuzana Čimová a z materskej dovolenky sa čiastočne vracia Lenka Vavrinčíková.

Lenka sa rozhodla prijať ponuku moderovať časovo menej náročné poludňajšie Televízne noviny 12. „Po vyše roku sa na návrat do spravodajstva veľmi teším. Bude to pre mňa príjemné ‚odbehnutie si‘ od mamičkovských povinností,“ vyjadrila sa moderátorka.

Od 1. septembra 2022 sa Zuzka stáva stabilnou tvárou večerných Televíznych novín o 19.00 h, kde vytvorí moderátorskú dvojicu s Viktorom Vinczem. Daniel Očenáš sa bude s Danicou Nejedlou striedať ako moderátor Prvých Televíznych novín o 17.00 h, a to v týždňových cykloch.

tvNoviny_modreatory - KOLAZ.png
Foto: TV Markíza
 

Počas letných mesiacov do moderátorského kresla večerných Televíznych novín zasadli Zuzana Čimová a Daniel Očenáš, aby zastúpili kolegov, ktorí si v tom čase čerpali dovolenku.

Namiesto Lenky Varinčíkovej sa diváci večerných Televíznych novín mohli doposiaľ stretávať aj s Danicou Nejedlou a Miriam Kalisovou. Po plnohodnotnom nástupe Zuzany Čimovej sa Danica Nejedlá od septembra vracia späť na stabilnú moderátorskú pozíciu v Prvých Televíznych novinách a Miriam Kalisová v Reflexe.

„Zuzke veľmi držím palce. Má všetky predpoklady na to, aby sa stala jednou z najlepších spravodajských moderátoriek na našom trhu. Lenka sa pomaly vracia z materskej, vítame ju na pozícii moderátorky Televíznych novín 12, našej kľúčovej dennej relácie. A Dano je už rokmi ostrieľaný pred kamerou, vždy inklinoval k domácemu a zahraničnému spravodajstvu. Teraz sa mu sen splnil. Verím, že ho táto nová rola bude napĺňať a rýchlo si získa priazeň u divákov popoludňajších Televíznych novín,“ okomentoval nastávajúce zmeny Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky skupiny Markíza.