Dobre si ich prezrite: Zrodiť sa z nich môžu budúce tváre televízie

26. 09 2022 14:15 | markiza.sk
CME Content Academy sa začína už 10. októbra.
CME Content Academy sa začína už 10. októbra. Foto: NOVA

Vybraných šťastlivcov čaká dvojročný intenzívny kurz.

Televízia Markíza na Slovensku a televízia Nova v Česku otvárajú spoločne s Televíznym inštitútom dvojročný štipendijný študijný program CME Content Academy, ktorý ich pripraví na prácu pre televíziu a zabezpečí im po dokončení kurzu dlhodobú spoluprácu na programoch pre TV Markíza a TV Nova.

CME Content Academy je dvojročný intenzívny kurz rozdelený do ôsmich blokov. Počas nich sa študenti naučia písať scenáre, strihať, produkovať alebo riadiť natáčanie. Súčasťou kurzu je aj televízny marketing, dátová analytika alebo udržateľné natáčanie (tzv. green filming). Kurz sa začína tento rok v októbri a prebieha v Brne pod záštitou Televízneho inštitútu.

Medzi prednášajúcimi sú okrem osobností oboch televízií aj oceňovaní odborníci zo sveta filmu a televízie z Českej republiky aj zo zahraničia, napr. Vratislav Šlajer, producent radu úspešných televíznych formátov a držiteľ ceny Emmy či Českého leva, Piodor Gustafsson, šéf vývoja v najväčšej švédskej komerčnej televízii TV4, Ben Gibson, bývalý dekan londýnskej filmovej školy, Vinca Wiedemannová z dánskej Národnej filmovej školy, alebo Radovan Síbrt, režisér a producent, ktorý stojí napríklad za úspešnými formátmi MasterChef Česko či Malé lásky.

Na v poradí piatom ročníku seriálového festivalu Serial Killer v Brne sme vyspovedali generálneho riaditeľa TV Markíza Matthiasa Setteleho, Tuwiaha Neustadta (Content Production Director). Zaujímalo nás, čo od tohto projektu očakávajú a ako bude samotný program vyzerať.

Takisto sme urobili prvý rozhovor s dvoma študentkami, Terezou Vlčekovou zo Slovenska a Kristinou Sverkunovou z Česka, ktoré mali to šťastie a už 10. októbra nastúpia do CME Content Academy. Aké očakávania majú ony a na čo sa tešia najviac? Sledujte rozhovor: