Budúci rok na Markíze bude veľkolepý: Čakajú vás tieto novinky

22. 11 2022 12:50 | markiza.sk
Novinky na Markíze
Novinky na Markíze Foto: TV Markíza

Prinášame kompletný prehľad.

Budúci rok na Markíze bude silný. Pripravujeme pre vás seriálové novinky, úspešné šou a nebudú chýbať ani prvotriedne kinohity. V novej sezóne si každý zaručene nájde to svoje.

Mama na prenájom

Príťažlivého lekára Martina (Adam Bardy) opustila žena, svojej malej dcérke Hanke (Larisa Mižigar) sa však bál povedať pravdu. Vymyslel si preto milosrdnú lož, že jej mama sa stará o opustené deti v Afrike, ktoré nemajú žiadnych rodičov a potrebujú práve ju. Sám sa však zamotal do svojho klamstva a Hana si teraz myslí, že jej matka príde na oslavu jej šiestych narodenín. Náhoda mu v stave najvyššej núdze privedie do cesty krásnu, ale svojskú Naďu (Martina Zábranská), s ktorou sa dohodne, že zohrá úlohu matky na návšteve. Lenže Hankinými narodeninami sa tento príbeh ani zďaleka neskončí…

Nový výpravný seriál

Píše sa rok 1939 a podobne ako všetky veľké európske mestá už aj Bratislava má svoj moderný obchodný dom. Osudy ľudí s ním spätých vyrozpráva nový seriál, ktorého dej je zasadený do komplikovanej doby vyhlásenia slovenského štátu, kedy Slovensko síce vstupuje do svojej samostatnej existencie, prakticky sa však stáva vazalom nacistického Nemecka a o demokracii môže len snívať. Na pozadí týchto historických okolností sa odohrávajú osudy jednotlivých postáv – majiteľov a zamestnancov obchodného domu. Niektoré sú smutné, pravdivé, komické i romantické. Tiež však napínavé, plné dramatických zvratov a fatálnych rozhodnutí.

V hlavných úlohách uvidíte hviezdy ako Zdena Studenková, Emil Horváth, Tomáš Maštalír, Filip Tůma, Kristína Svarinská, Monika Hilmerová, Ivan Šándor, Sarah Arató, Barbora Andrešičová, Ráchel Šoltésová, Matúš Kvietik, Petra Polnišová či Martin Mňahončák.

Klamstvo

Ona je učiteľka na gymnáziu, on úspešný lekár. Ona je single, on vdovec. Sú si sympatickí. Priťahujú sa. Ona ho po prvom rande konfrontuje so šokujúcim obvinením. On však všetko popiera. Nájsť pravdu je takmer nemožné, pretože dôkazy v prospech ani v neprospech jedného z nich neexistujú. Udalosti napokon začínajú žiť vlastným životom a vyplavia kopec špiny z minulosti ako Laury (Monika Horváthová), tak aj Andreja (Tomáš Maštalír).

Seriálová novinka z dielne produkčnej spoločnosti Paprika Studios (Pán profesor, Šťastní vs. Šťastní) sa púšťa do na Slovensku zatiaľ neprebádaných žánrových vôd. Napínavý, psychologicky prepracovaný seriál sa pýta, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca.

Pán Profesor

Úspešný pôvodný seriál Pán profesor sa už v roku 2023 vráti na obrazovky TV Markíza s ďalšími premiérovými epizódami. Nekonvenčný stredoškolský učiteľ Samo Vozár, v jedinečnom stvárnení Tomáša Maštalíra, bude aj v 5. sérii riešiť nielen ďalšie problémy svojich študentov, ale aj tie svoje. K tým teraz pribudne už aj jeho vlastné malé dieťa a jeho konečne naplnený vzťah s kolegyňou Klaudiou (Gabriela Marcinková) prechádza neustále ďalšími skúškami...

Diváci sa opäť môžu tešiť na celý pestrý učiteľský zbor Gymnázia Staromestská, ktorý stvárňujú herci Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková, Roman Luknár, Petra Polnišová, či Samo Trnka. Nebudú chýbať ani zaujímavé vedľajšie postavy v podaní takých silných hereckých mien ako Zdena Studenková a Vojtěch Kotek, ktorým zdatne sekundujú mladé nádejné talenty v úlohách študentov.

Výnimočná Nikol

Je späť a jej intelektové nadanie je ešte mimoriadnejšie! Originálny komediálny kriminálny seriál Výnimočná Nikol na obrazovkách TV Markíza značne zarezonoval a dočkal sa mimoriadne pozitívneho prijatia od divákov aj odbornej verejnosti, v roku 2023 preto bude
pokračovať ďalšími premiérovými časťami.

V prvej sérii prijala svojská upratovačka s neuveriteľne vysokým IQ 160 Nikol Tichá (Táňa Pauhofová) ponuku, aby ako konzultantka na kriminálnom oddelení spolu s kapitánom Adamom Kadlecom (Kamil Mikulčík) a jeho tímom s osobitosťou sebe vlastnou rozpletala komplikované prípady vrážd. Aj v novej sezóne bude táto nesúrodá dvojica v každej časti riešiť nový zločin a snažiť sa chytiť iného prešpekulovaného páchateľa. Na scéne sa navyše objaví nová vyšetrovateľka, ktorá si vezme na mušku samotnú Nikol...

Let's Dance

Najveľkolepejšia tanečná šou plná hviezd, elegancie a emócií sa po tohtoročnom fenomenálnom úspechu expresne rýchlo vracia na obrazovky televízie Markíza. V poradí už ôsma séria prinesie opäť vystúpenia pripomínajúce hollywoodske produkcie, kreatívne kostýmy, tematické večery, emotívne či výnimočné vystúpenia celebrít a nádherné emócie, ktoré sú jej neoddeliteľnou súčasťou.

Ostatnú sezónu Let’s Dance výrazne osviežili ešte výpravnejšie a prepracovanejšie tanečné čísla, najmodernejší grafický vizuál, nová moderátorská dvojica Viktor Vincze a Martina Zábranská, ako aj skvelá porota v zložení Adela Vinczeová, Tatiana Drexler, Ján
Ďurovčík a Jorge González. O tom, kto sa bude môcť pýšiť titulom kráľovná a kráľ tanečného parketu, rozhoduje odborná porota a diváci prostredníctvom SMS hlasovania. Uplynulú jar si zaslúžené víťazstvo vybojovali herec Ján Koleník so svojou tanečnou partnerkou Vandou Polákovou. Ktorá dvojica zasadne na tanečný trón v roku 2023, sa dozvieme už najbližšiu jar.

Tvoja tvár znie povedome

Veľkolepá zábavná šou plná fenomenálnych premien, skvelých hudobných čísel a obľúbených slovenských hviezd v roliach svetových, ale aj domácich ikon populárnej hudby pokračuje na obrazovkách televízie Markíza aj v roku 2023. Sedem sérií mimoriadne úspešného projektu Tvoja tvár znie povedome si v uplynulých sezónach získalo obrovské množstvo fanúšikov, ktorí sa môžu tešiť na jeho ďalšie pokračovanie.

V ôsmej sérii sa divákom predstaví úplne nová a nemenej skvelá osmička osobností slovenského šoubiznisu. Aj v tejto sezóne sa môžu diváci tešiť na neuveriteľné premeny našich súťažiacich, ktorí sa budú snažiť čo najviac priblížiť veľkým osobnostiam svetovej i domácej populárnej hudby – nielen svojím vzhľadom, ale aj spevom, tancom a celkovým vystupovaním. Svojimi výkonmi tiež bojujú o finančné výhry na dobročinné účely.

Farma

Televízia Markíza prinesie v roku 2023 na obrazovky neuveriteľnú pätnástu sériu obľúbenej reality šou Farma. Fanúšikovia projektu sa znovu môžu tešiť na krásne prostredie, skvelých farmárov, veľké emócie a dramatickú akciu. Víťaz získa nielen pozornosť celého Slovenska, ale aj atraktívnu finančnú výhru. Úspešný formát je pevnou súčasťou programovej štruktúry televízie Markíza už od roku 2011 a stále sa teší veľkej obľube u divákov, ktorí večer čo večer sledujú zaujímavé dianie na statku a držia palce svojim obľúbencom.

Opäť nebudú chýbať ani napínavé duely či jednotlivé epizódy, v ktorých sa bude striedať smiech, slzy, vtipné i dramatické situácie, a tak ako vždy budú plné nečakaných zvratov. Tvorcovia zakaždým prichádzajú s rôznymi prekvapeniami a divákov i súťažiacich čakajú mnohé novinky. Stabilne vynikajúca sledovanosť je dôkazom, že kvalitné formáty, ktoré zároveň zakaždým ponúkajú niekoľko inovatívnych prvkov, si lojalitu diváckeho publika zachovávajú.

Ruža pre nevestu

Po dlhých rokoch sa na obrazovky TV Markíza vracia celosvetovo úspešný formát The Bachelor, v ktorom jeden šťastný muž dostane príležitosť nájsť ženu svojich snov – a možno aj budúcu nevestu. Na vzrušujúcej romantickej ceste stretne náš slobodný mladý muž 18 žien, s ktorými sa bude postupne zoznamovať, zbližovať a vyberať si z nich svoju potencionálnu životnú partnerku. Na konci v dramatickom a emotívnom finále zostane už iba jedna žena. Prijme napokon jeho ružu a stanú sa z nich právoplatní manželia?

Formát The Bachelor je divákom TV Markíza dobre známy z roku 2006 pod slovenským názvom Nevesta pre milionára. Tentoraz však bude svoju vyvolenú hľadať príťažlivý úspešný podnikateľ v kreatívnom priemysle, ktorý je Slovák, aktuálne však žije a pôsobí v zahraničí. Zaujímavosťou je, že väčšina diania sa bude odohrávať v Turecku, diváci sa tak môžu tešiť na skvelú šou plnú romantiky a emócií v krásnom exotickom prostredí.

Áno, šéfe!

Na obrazovky TV Markíza v roku 2023 zavíta ďalšia celosvetovo úspešná šou, ktorú v Česku aj na Slovensku pod názvom Áno, šéfe! výrazne spopularizoval šéfkuchár Zdeněk Pohlreich. V čisto slovenskej verzii formátu Kitchen Nightmares sa divákom predstaví renomovaný a viacerými prestížnymi oceneniami ovenčený šéfkuchár Martin Novák, ktorý si taktiež nekladie servítku pred ústa a vie byť poriadne prísnym kritikom.

Za prítomnosti televíznych kamier sa bude snažiť vytiahnuť z problémov reštaurácie, ktoré sa z najrôznejších dôvodov ocitli v kríze, alebo dokonca na hranici krachu. Budú ich majitelia počúvať dobre mienené rady skúseného odborníka, alebo si naďalej budú všetko robiť po svojom? Po nejakom čase sa do každej reštaurácie vráti so skrytou kamerou, aby preveril, či naozaj došlo k zlepšeniu.

Šaty snov

Hovorí sa, že šaty robia človeka. Oblečenie určuje naše miesto v spoločnosti, ale taktiež hovorí o tom, ako sa v danom momente cítime. V novej reality šou Šaty snov sa divákom predstavia zaujímaví ľudia, ktorí si vyberajú svoje ideálne šaty pre najdôležitejšie momenty ich života.

Cash or Trash

Premýšľali ste niekedy, koľko peňazí by ste mohli dostať za tú zaprášenú haraburdu na povale? Cash or Trash je mimoriadne populárna zábavná šou, ktorá odhaľuje skutočnú hodnotu najrôznejších domácich pokladov a starožitných dedičstiev.

Každá epizóda prinesie majiteľov rôznych hodnotných aj bezcenných vecí, ktoré sa pokúsia speňažiť pred panelom profesionálnych obchodníkov.

Vo videu nájdete kompletný prehľad skupiny Markíza na rok 2023: