Krásna vianočná novinka od Lukáša Adamca. Skladba v sebe ukrýva dôležitý odkaz

05. 12 2022 10:40 | kf
Lukáš Adamec
Lukáš Adamec Foto: Instagram/lukyadamec

Vďaka videoklipu môžu fanúšikovia nahliadnuť do súkromia speváka.

K interpretom, ktorí si do svojho repertoáru pridali vianočnú pesničku, sa v týchto dňoch zaradil aj slovenský spevák Lukáš Adamec. Predvianočný čas víta prostredníctvom piesne Domov. Skladbu zložili a otextovali členovia jeho kapely. Vo videu s textom piesne spevák prostredníctvom fotografií dáva nahliadnuť aj do svojho súkromia a približuje, ako zvykne tráviť Vianoce so svojimi najbližšími.

Talentovaný muzikant zverejnil video k vianočnej pesničke Domov

Už po prvom vypočutí emotívnej spovede naskakujú zimomriavky. Krásnu hudbu, text, myšlienku skladby aj spev umocňuje výlet do minulých Vianoc, ktoré Lukáš približuje prostredníctvom archívnych fotografií. Vianočná prvotina vzišla z dielne členov jeho kapely. Hudbu zložil klávesák Rasťo Boroš, o text sa postarala Rasťova polovička Martina Timková, ktorá v Lukášovej kapele hrá na basgitaru. „Na naspievanie piesne sme oslovili Lukáša nielen preto, že spolupracujeme ako kapela, ale pre nás je jeden z najlepších spevákov a je nám cťou, že túto skladbu naspieval práve on,“ hovorí autor krásnej melódie Rasťo Boroš.

Skladba v sebe ukrýva jednoduchý odkaz ľuďom

Aby si vážili svoju rodinu, blízkych, priateľov a aby im venovali svoj čas, pozornosť a lásku, hlavne v dnešnej uponáhľanej a často neosobnej dobe. „Pesnička má niesť posolstvo o dôležitosti rodiny a priateľstva, či už počas Vianoc alebo iných sviatkov. Je tiež malou spomienkou na časy, kedy nám nebolo umožnené, či už pre prácu alebo iné veci, prísť domov a neraz to všetci ľutujeme,“ vysvetľuje klavirista. „Taktiež chceme pripomenúť a vyzdvihnúť radosť z návratu a aj preto sme využili detský spev, ktorý má charakterizovať čistú a úprimnú detskú radosť,“ dopĺňa.

 
 
Výroba videa trvala približne dva týždne a Lukáš stavil na overenú kartu. „Pri tejto piesni som preferoval otextované video, a to kvôli tomu, že obsahuje krásny text, ktorý sa určite ľahšie zapamätá, ak ho bude môcť poslucháč popri počúvaní piesne aj čítať. Na výrobu som oslovil Michala Nemtudu, ktorý nám robil aj posledný klip – Veď Vieš. Mám rád jeho robotu. Je to človek, ktorý mi sedí po mnohých stránkach, a preto verím, že aj tento klip ani z ďaleka nie je našou poslednou spoločnou prácou,“ nešetrí spevák chválou.
 
„Vo videu vidieť mňa, ako trávim Vianoce ako syn a brat, ako ich trávim ako manžel a otec. Tieto zábery predstavujú tú časť významu piesne, teda fakt, že nie ste doma, kde by ste práve boli zo všetkého najradšej,“ ozrejmuje Lukáš vizuál skladby. Ako materiál do videa boli použité fotografie z Lukášovho súkromného archívu. „Nájdu sa tam fotky jednak z minulosti, ale je tam vidieť aj súčasnosť, kde už som so svojou ženou a našimi deťmi,“ vysvetľuje. Momenty zo spomienok sú však vo videu popretkávané aj zábermi vytvorenými špeciálne pre túto pieseň. „Tematicky zameraného materiálu z môjho archívu nebolo toľko, aby sme s tým zaplnili celé lyrics video, a tak som absolvoval fotenie s mojou obľúbenou fotografkou Stankou Topoľskou,“ doplňuje spevák.