Televízia Markíza expanduje do zahraničia. Prichádza Markíza International

08. 01 2016 16:12 |
Markíza International
Markíza International Foto: TV Markíza

Markíza International prinesie už začiatkom budúceho roka divákom v Českej republike to najlepšie z produkcie najsilnejšej televíznej skupiny na Slovensku - skupiny Markíza.

Programová ponuka stanice Markíza International bude koncipovaná podobným spôsobom ako štruktúra televízie Markíza využívajúc všetky programy z portfólia vlastnej tvorby, u ktorých skupina vlastní licenciu pre vysielanie mimo územia Slovenska.

„Sme veľmi radi, že môžeme divákom v Českej republike priniesť to najlepšie zo Slovenska od Hornej Dolnej až po Cuky Luky. Markíza International bude predstavovať všetky farby televízie - humor, romantiku, napätie, reality show, talentové programy, ale aj kvalitné spravodajstvo a publicistiku. Je to stanica pre celú rodinu," povedal generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele.

Začiatok testovacieho vysielania Markíza International plánuje televízia na január 2016 a televízni diváci si ju budú môcť vychutnať v HD kvalite.

 


Kľúčové formáty Markíza International:


Búrlivé víno - Najobľúbenejší a najsledovanejší rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia sa už od svojho začiatku 1.januára 2013 sa stal slovenským fenoménom. Už takmer tri roky sledujeme osudy dvoch vinárskych rodín - Roznerovcov a Dolinských - rozdelených dávnymi tajomstvami a neskôr opäť spojených priateľstvom a láskou. Na jeseň 2015 priniesla slovinská televízia Pop TV vlastnú verziu tohto seriálu.

rodinný seriál - od 2013

Búrlivé víno
Foto: Markíza
 

Chlapi neplačú - Príbeh sa točí okolo komplikovaného vzťahu dvoch nevlastných bratov Michala Lánskeho a Romana Pollnera, dedičov významnej drevárskej firmy. Do života sympatického Michala výrazne zasiahne slobodná mamička Paula. Ani jeden z nich netuší, že sú okrem náhlej lásky spojení aj oveľa osudovejšie.

rodinný seriál - 2014 - 2015

Chlapi neplačú
Foto: TV Markíza
 

Kukučka - On je mladý, bohatý a úspešný. Ona je vášnivá, odvážna a láskavá. Každý z nich je z iného sveta a napriek tomu cítia, že k sebe patria. Cesta k láske býva len zriedka priama, avšak ak je to tá pravá, stojí za to bojovať o ňu. Seriál Kukučka divákov zavedie do malebného kraja, ktorý stelesňuje všetko to, čo si človek predstaví pod pojmom domov.

rodinný seriál - 2015

Kukučka
Foto: TV Markíza
 

Doktori - Hlavnými postavami seriálu sú Klára a Tomáš, špičkoví lekári. Ona je kardiologička, on kardiochirurg. Nespája ich nič okrem napätia, nevypovedaných výčitiek a vzájomnej nevraživosti. Nebolo to ale vždy tak...

dramatický seriál - 2014

Doktori
Foto: TV Markíza
 

Horúca krv - Stratiť česť je veľmi jednoduché. Navrátiť ju, to chce odvahu i odhodlanie. Tomáš bol nespravodlivo odsúdený za vraždu, ktorú nespáchal. Manželka sa od neho odvrátila. Jeho rodina mu nepomohla. Ukrýva totiž tajomstvo - skutočného vraha.

dramatický seriál - 2012 - 2013

Horúca krv
Foto: TV Markíza
 

Ordinácia v ružovej záhrade - Obľúbený seriál vovádza divákov do životov lekárov, sestier a pacientov na gynekologicko-pôrodníckom oddelení vo malom meste a súkromnej ordinácii.

rodinný seriál - 2007 - 2012

Ordinácia v Ružovej záhrade
Foto: TV Markíza,
 

Horná Dolná - Najúspešnejší slovenský seriál súčasnosti predstavuje vtipné obrázky z Hornej Dolnej. Spoznáte ambiciózneho starostu, ktorý je vo voľnom čase vášnivým rybárom, kňaza, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, či policajta, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako sú stratený bicykel alebo zmiznutie ryby z rybníka. Uvidíte, aké ťažké je byť dedinským frajerom a že súperenie dvoch dedinských krások vyžaduje tiež veľa nasadenia.

komediálny seriál - od 2015

Horná Dolná
Foto: TV Markíza
 

Rodinné prípady - Sám život je ten najlepší scenárista! Dôkazom je aj séria Rodinné prípady, ktorá zachytáva situácie a príbehy, ktoré sa naozaj stali - či už ide o problémy medzi manželmi, za ktorými stojí tretia osoba, dlhy, ktoré rozvrátia celú rodinu, nezvládnutú výchovu dieťaťa, zlomené srdcia či stratu blízkeho, ktorá všetkých poznamená.

scripted reality - od 2015

Rodinné prípady
Foto: TV Makríza
 

Vo štvorici po Slovensku - Štvorica obľúbených hercov - komikov sa vydáva na cestu po Slovensku a prostredníctvom svojich veselých dobrodružstiev divákom predstavuje známe i menej známe miesta krajiny.

cestovateľská show - 2012, 2015, 2016

Vo štvorici po opici
Foto: TV Markíza
 

Kredenc - Prehľad satirických správ a paródií na aktuálne témy z mediálneho, spoločenského a politického prostredia. Postavičky z Kredencu sa veľmi rýchlo stali kultovými a ich výroky pozná každý divák používateľ sociálnych sietí. Krásavice, ktoré milujú všetko rakúske - Cuky a Luki, obľúbená moderátorská dvojica - Slávka a Trevor alebo Hesso Jašterák, to je len malá ukážka skvelej ponuky tejto skeč šou.

skeč šou - 2014 - 2015

Kredenc
Foto: TV Markíza
 


Svokra - Pomoc, ide svokra! Príde, obráti naruby domácnosť, vychová Vaše deti, vychová Vášho psa... Jazdí po Slovensku a má čo povedať do všetkých aspektov domácnosti! Navštevuje problémové rodiny, ktoré z rôznych dôvodov volajú o pomoc skúsenej ženy.

reality šou - 2014

Svokra
Foto: TV Markíza
 

Televízne noviny - Hlavná spravodajská relácia dňa ponúka aktuálne a dynamické informácie z politickej a spoločensko-kultúrnej sféry z domova i zo zahraničia. Už niekoľko rokov je spravodajstvo televízie Markíza považované za najdôveryhodnejšie.

Televízne noviny
Foto: TV Markíza
 

Reflex - Denný magazín zostavený z príbehov, ktorých hlavnými hrdinami ste práve vy... Je zostavený zo silných ľudských príbehov plných emócií, šokujúcich ba až absurdných občianskych káuz, investigatívnych reportáží, záhad, medicínskych noviniek, zaujímavostí a príbehov zo šoubiznisu.

Reflex
Foto: TV Markíza
 

Smotánka - Najaktuálnejšie dianie v spoločenskom živote, svet recepcií a večierkov, exkluzívne rozhovory s celebritami a tie najnovšie pikošky. Smotánka vás každú sobotu pozýva do sveta „horných desaťtisíc".

Smotánka
Foto: TV Markíza
 

Teleráno - Ranný, dva a polhodinový vysielací blok, určený všetkým vekovým kategóriám. Na obrazovky TV Markíza prináša prvé spravodajstvo z domova, zo zahraničia, šoubiznisu a zo športu, informácie o situácii na cestách, predpoveď počasia a reaguje na horúce témy dňa.

Teleráno
Foto: TV Markíza