Vie ryba, kedy sa topí? Marika Gombitová to vie!

04. 11 2014 15:45 | Narcis
Marika Gombitová, Hedviga Hamžíková-Harvánková
Marika Gombitová, Hedviga Hamžíková-Harvánková
Marika Gombitová, Hedviga Hamžíková-Harvánková
Marika Gombitová
Kamil Peteraj

A nielen ona! Sekundovalo aj ďalších 19 umelcov!

Nadácia Markíza  opäť pomáha. Je hlavným partnerom projektu Vie ryba, kedy sa topí? Ide o  charitatívny umelecký projekt dizajnérky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej, ktorý je jedinečným spojením jej výtvarného umenia s umeleckým talentom osobností z rôznych oblastí kultúrneho a spoločenského života.

Hlavným cieľom je pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Na to treba peniaze a Hedviga našla originálny spôsob, ako ich získať. Vyzvala osobnosti umeleckej scény, aby sa autorsky podieľali na jej novom súbore serigrafií.

Spoločné obrazy úspešnej dizajnérky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej a popredných umelcov ako Marika Gombitová, Tibor Bártfay, Michal David, Miroslav Donutil, Peter Dvorský, Marek Eben, Ladislav Chudík, Dušan Jamrich, Petr Janda, David Koller, Peter Lipa, Peter Nagy, Milan Lasica, Kamil Peteraj, Viktor Preiss, Dušan Rapoš, Marián Slovák, Zdeněk Svěrák, Karel Šíp, Stanislav Štepka sú vystavené v priestoroch Aukčnej spoločnosti Soga na Panskej ulici a pre verejnosť sú prístupné do 5. novembra. Aukcia sa uskutoční vo štvrtok 6.11. o 19.00h. Viac o projekte hovorí autorka Hedviga Hamžíková-Harvánková a Michal Borec, predseda Správnej rady Nadácie Markíza.

 

Každé dielo projektu Vie ryba, kedy sa topí? podporí jednu z pacientskych organizácií. O efektívne rozdelenie  finančných prostriedkov sa postarajú hlavní partneri projektu: Nadácia Markíza a Asociácia na ochranu práv pacientov.

Jeden z obrazov Mariky Gombitovej môžu fanúšikovia prvej dámy slovenskej pop music a priaznivci výtvarného umenia získať v týchto dňoch v online aukcii na www.soga.sk. Obraz s číslom 6404 môžete dražiť TU.


 

Komentáre (0)