Dušan Cinkota po šiestich rokoch na slobode: Prvé slová a emotívny odkaz fanúšikom

11. 07 2018 11:05 , článok bol aktualizovaný 11. 07 2018 17:19 | tvnoviny.sk
Dušan Cinkota po prepustení z väzenia.
Dušan Cinkota po prepustení z väzenia. Foto: TV Markíza
Dušan Cinkota je na slobode
Dušan Cinkota je na slobode.
Dušan Cinkota sa dostal na slobodu.

Policajti známeho herca zadržali s pervitínom ešte v máji 2007.

Herec Dušan Cinkota sa v stredu (11. 7.) dostal na slobodu. Pred obedom opustil brány nemocnice pre odsúdených a obvinených v Trenčíne, kde sa pojednávanie konalo.

Herec vyšiel s úsmevom na tvári a gitarou v ruke. Čakali na neho kamaráti. Televízii Markíza poskytol rozhovor. "Som šťastný, idem počúvať manželkino bruško. Čakáme syna, narodí sa v septembri," prezradil Cinkota.

 

"Senát Okresného súdu Trenčín na verejnom zasadnutí skonštatoval, že sú splnené všetky podmienky, ktoré stanovuje zákon, aby odsúdený mohol byť podmienečne prepustený z výkonu trestu odňatia slobody. Odsúdený vykonal tri štvrtiny uloženého trestu odňatia slobody, plnením svojich povinností a svojím správaním vo výkone trestu preukázal polepšenie a podľa názoru okresného súdu sa od neho môže očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život," zdôvodnil rozhodnutie hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Súd podľa neho zároveň určil skúšobnú lehotu 30 mesiacov, počas ktorej bude sledovať, či podmienečne prepustený vedie riadny život. "Prokurátor sa vzdal práva podať sťažnosť, rozhodnutie súdu je právoplatné," dodal.

Dušan Cinkota si odpykával osemročný trest za pervitín, ktorý u neho našli ešte v roku 2007. O päť rokov neskôr vyhlásili rozsudok.

Podľa sudcu sa Cinkota vo väzení slušne správal, udelili mu jedenásť pochvál. Aj preto ho pustil na slobodu predčasne, po odpykaní dvoch tretín trestu.

Policajti známeho herca zadržali v máji 2007 pri policajnej akcii pod názvom Vrabec, našli u neho pervitín. V polovici decembra 2012 polícia vylúčila, že herec Cinkota bol jej agentom.

Petíciu na jeho omilostenie ešte v roku 2012 rozbehol herec Andrej Hryc. Toho dnešná správa o Cinkotovom prepustení, samozrejme, potešila. ."Režiséri po ňom skočia, čaká ho skvelá kariéra. Želám mu, aby mal v ďalšom živote viac šťastia ako doteraz," dodal.

Podľa neho mal Cinki, ako mu priatelia hovoria, ťažkú krízu najmä po odsudzujúcom rozsudku. "Nechcel nastúpiť do basy a chcel skončil s pozemským trápením," tvrdil Hryc.

Andy Hryc je dodnes presvedčený o tom, že herec Dušan Cinkota je nevinný. Viac vo videu.

 

Komentáre ( 0)