Čaká nás hviezdna spolupráca? Slovenský režisér sa stretol s Michaelom Douglasom

18. 10 2018 16:30 | dg
Zľava Martin Žiaran, Rasťo Šesták, Michael Douglas a Peter Bebjak
Zľava Martin Žiaran, Rasťo Šesták, Michael Douglas a Peter Bebjak

Aký bol dôvod ich stretnutia?

Režisér Peter Bebjak, producent Rasťo Šesták a kameraman Martin Žiaran sa v stredu v New Yorku stretli s jednou zo skutočných legiend, americkým hercom a producentom Michaelom Douglasom (74).

„Michael Douglas je úžasný herec a skutočná hviezda svetového formátu. Veľmi si vážime, že si našiel čas stretnúť sa s nami a že sa mu náš pripravovaný film Správa páčil," povedal po stretnutí, kde hovorili o novom filme Správa, Rasťo Šesták.

Zľava Martin Žiaran, Rasťo Šesták, Michael Douglas a Peter Bebjak:

Zľava Martin Žiaran, Rasťo Šesták, Michael Douglas a Peter Bebjak
 

Rasťo Šesták a Michael Douglas
 

Pašerácka dráma režiséra Petra Bebjaka zo slovensko-ukrajinského pohraničia Čiara minulý rok zarobila najviac spomedzi všetkých slovenských filmov v našich kinách a Bebjak za ňu získal niekoľko cien, vrátane tých pre najlepšieho režiséra na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary a Slnko v sieti. Teraz si trúfa na ešte väčšie „sústo“ a chystá sa režírovať príbeh dvoch mladých slovenských židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim a spísať podrobnú správu o tom, ako tábor smrti fungoval. Film Správa, ktorý je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel, sa začne čoskoro nakrúcať. Príbeh o pekle, ktoré sa tam dialo a správe, ktorú dnes pozná celý svet.

Komentáre ( 0)