Vďaka Plesu v opere sa vyzbierala rekordne vysoká suma. Všetci ostali v nemom úžase

07. 02 2019 16:00 | dg
Ples v opere pomôže najvyššou čiastkou za desaťročie
Ples v opere pomôže najvyššou čiastkou za desaťročie Foto: Ples v opere

Poslaním Plesu v opere bola už po druhý raz podpora inkluzívneho vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí.

V historickej budove Slovenského národného divadla sa minulý mesiac konal v poradí 19. ročník dobročinného Plesu v opere. Už druhý ročník bola jeho poslaním podpora inkluzívneho vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí.

„Začínali sme s plesom ako udalosťou spoločenského významu a mali sme zámer, aby to bol vzor iným plesom, ako sa to dá. Postupom času sa ukázalo, že ten ples získal naozaj mimoriadnu pozornosť a reputáciu, a tak sme hľadali spôsob, ako ho pozdvihnúť ešte na inú, ďalšiu úroveň. Charitatívny rozmer mal ples už desaťkrát. Vidíme, že to bol asi správny krok, jednak výberom témy takým alebo iným spôsobom vždy pomáhame na tom plese deťom a naozaj je kde pomáhať, žiaľ, lebo tých problémov a vecí, ktoré treba riešiť, je strašne veľa, čiže toto sa znova stretlo s úspechom spoločenským, ale aj finančným, lebo vieme vyzbierať veľké peniaze a hlavne, čo je dôležité, ten ples aj so svojím charitatívnym rozmerom vie rozpútať aj vďaka médiám zásadné seriózne diskusie o problémoch, ktoré Slovensko má,“ povedal Pavol Lančarič, hostiteľ Plesu v opere, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Orange Slovensko.

Symbolického úderu na gong sa počas 19. ročníka Plesu v opere ujala významná osobnosť slovenskej filantropie, špeciálna pedagogička a zakladateľka slovenskej spoločnosti pre spina bifida a/alebo hydrocefalus Terézia Drdulová. „Tento rok to bolo pre mňa naozaj o niečom neštandardnom, čo bežne človek nezažíva. Nikdy by som si nevedela predstaviť, že raz budem mať tú česť otvoriť Ples v opere a možno mi k tej odvahe dopomohlo to, že som tam nešla za seba, ale za myšlienku, že som tam šla zastupovať deti s postihnutím a ich rodiny a trošku ma zaväzuje aj to, že celú svoju profesionálnu kariéru pracujem s takýmito deťmi a tie deti mi povedali mnohé veci, ich rodičia mi povedali mnohé veci a videla som a vidím, ako mnohé ťažkosti prežívajú a toto bol ten motor, prečo som prijala túto výzvu a povedala si, že idem do toho, aj keď to nebolo vôbec ľahké,“ vyjadrila svoje pocity inšpiratívna žena, ktorá je sama matkou syna Dominika s ťažkým ochorením. Ako dodala, necítila sa vôbec suverénne. „Musím povedať, že som dostala veľmi veľa podpory už pri prvom oslovení, či to naozaj zoberiem a keď som sa vyplakala, tak som si potom povedala, že idem do toho a skúsim to vybojovať. Na druhej strane môžem aj pred deťmi s postihnutím povedať, že aj ja som bojovala, ani ja som to nevzdala a nevzdávajte to ani vy.“

Dobročinné poslanie Plesu v opere sa už niekoľko rokov darí napĺňať vďaka štedrým príspevkom tristo párov hostí. Tých oslovili príbehy mnohých rodín a detí natoľko, že minulý rok tento dobročinný účel podporili sumou vo výške 254 520 eur. Devätnásty ročník pomôže najvyššou sumou desaťročia, pretože vyzbieraná čiastka od vzácnych hostí plesu prekročila hranicu 270-tisíc eur!

Vďaka hosťom 19. ročníka Plesu v opere sa podarila vyzbierať rekordne vysoká suma
Foto: Ples v opere
 

Sledujte rozhovor z tlačovej konferencii k Plesu v opere s riaditeľkou Plesu v opere Andreou Cocherovou, ktorá bližšie vysvetlila, kam poputujú vyzbierané financie, ako aj rozhovor s Pavlom Lančaričom, Teréziou Drdulovou a herečkou Luciou Hurajovou, ktorá 19. ročník Plesu v opere moderovala. Pozrite si ich bezprostredné pocity zo získanej sumy, ktorou sa bude môcť pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac.

 

Komentáre ( 0)