Aj títo hudobníci potešili ľudí počas karantény. Vyslúžili si ocenenie

04. 07 2020 12:00 | nb
Kapela Sokoly zahrala aj v Teleráne.
Kapela Sokoly zahrala aj v Teleráne. Foto: TV Markíza
Kapela Sokoly
Kapela Sokoly
Kapela Sokoly dostala ocenenie.

Ich pesnička Daj pusu vám zaručene vylepší deň.

Kapela Sokoly spája ľudovú pieseň a populárne piesne iných žánrov do spoločnej melódie. Všetci členovia majú za sebou dlhoročnú umeleckú kariéru v rôznych zoskupeniach a ich nadšenie pre ľudovú tvorbu je cítiť.

Aj Sokoly sa rozhodli byť počas nedávnych prísnych opatrení kreatívni. "Vzhľadom na to, že počas korony sme mali a stále máme viac času, rozhodli sme sa robiť radosť ľuďom aj v karanténnych podmienkach. Výsledkom toho bol jeden domáci klip, ktorým sme, dúfam, potešili väčšinu našich fanúšikov, ak nie rovno všetkých," hovorí cimbalista Marek Neumahr.

TIP NA ČLÁNOK: Timotej to nevzdal. Pre bývalú lásku spravil nádherné gesto

Kapela si svojou aktivitou vyslúžila aj ocenenie. "Nečakali sme dlho, a hneď sa nám ozval jeden zo známych pivovarov, ktorý sa nám chcel odvďačiť. Dal nám ocenenie, že sme udržali iskru v ľudoch za každých okolností. Je to super pocit, že aj v takýchto podmienkach to má zmysel," dodáva hudobník.

A ako vznikol nápad na pieseň Daj pusu? "Naša nová úprava piesne má korene v Taliansku. Je to talianska ľudová partizánska pieseň, ktorá sa po istom čase stala hymnou slobody. Už má niekoľko úprav po celom svete, no a my sme sa rozhodli, že si ju upravíme po našom."

Pesnička Daj pusu v podaní kapely Sokoly:

 

Kapela Sokoly v Teleráne:

Zdroj: Instagram/kapelasokoly

Komentáre (0)