Slovenská speváčka skončila zohavená: Je na nepoznanie

24. 01 2021 08:00 | markiza.sk
Veronikina postava vo filme Syn hriešnice bude upálená
Veronikina postava vo filme Syn hriešnice bude upálená Foto: archív Veroniky Strapkovej
Veronika Strapková vo filme Syn hriešnice
Veronika Strapková vo filme Syn hriešnice
Film Syn hriešnice - vizuál

Čo sa jej preboha stalo?

Už v nedeľu večer (24.1) odvysiela televízia Doma dobrodružno-historický film s názvom Syn hriešnice (Die Puppenspieler).

V nemeckej snímke si prekvapivo zahrala aj slovenská speváčka a herečka Veronika Strapková, ktorá stvárnila postavu Zobeidy, matky hlavného hrdinu Richarda. Tú postretol tragický osud a bola upálená.

Veronika Strapková vo filme Syn hriešnice
Foto: Red Arrow International
 

„Stvárnila som postavu matky hlavného hrdinu filmu. Išlo o moslimskú ženu, ktorá pôsobila ako bylinkárka a liečiteľka. Sama vychovávala syna a v obci ju mali radi. To sa však nepáčilo vtedajším cirkevným normám a po pokuse o znásilnenie zo strany mnícha bola moja postava odsúdená na smrť. To videl aj hlavný protagonista a ovplyvnilo to jeho celé ďalšie pôsobenie vo filme,“ porozprávala nám o svojej filmovej postave Veronika.

Ako sa krásna Slovenka k úlohe v nemeckej snímke dostala? „Po skončení VŠMU v odbore činoherné herectvo som ako čerstvá absolventka išla skúsiť štastie a zapísala sa do kastingových agentúr v Prahe a Bratislave. Potom ma asi po pol roku oslovili na konkurz do tohto filmu,“ odhalila nám.

POZRITE SI VO FOTOGALÉRII ZÁBERY Z VERONIKINHO MASKOVANIA.

Ako už bolo spomenuté, Veronikina postava bude vo filme upálená. Tomu, pochopiteľne, bola prispôsobená aj jej vizáž a v maskérni strávila dlhé hodiny. „Každý deň trvalo maskovanie inak. Ale v priemere hodinu až dve. Maskovanie bolo v pohode, okrem jedného dňa, kedy sme natáčali upaľovanie, to trvalo až šesť hodín. Mala som vtedy spravenú plešinu a krátky účes. Som za to rada, lebo inak by ma museli ostrihať. Mali však super tím, ktorý to urobil veľmi vierohodne,“ prezradila pre markiza.sk.

Pozrite si film Syn hriešnice v nedeľu 24. januára o 23:00 h na Doma!