Nádherná vianočná pieseň Simy Martausovej: A s ňou prichádza ďalšia krásna správa!

02. 12 2020 10:30 | markiza.sk
Sima Martausová - Tancujú zvony
Sima Martausová - Tancujú zvony Foto: Šimon Kľačko

Podmanivá melódia, úprimný text a zapamätateľný refrén dokonale naladia pokojnou a radostnou atmosférou na najkrajšie sviatky v roku.

Radosť, vďačnosť, lásku a samu seba vložila Sima Martausová do vianočnej skladby, ktorú nahrala so symfonickým orchestrom a dievčenským speváckym zborom. Pieseň Tancujú zvony sa objaví na jej novom albume, ktorý stihne vydať ešte do Vianoc.  

Sima Martausová má mimoriadne tvorivé obdobie. Po nedávnej skladbe Červené polia k filmu Správa prichádza s ďalšou novinkou. Podmanivá melódia, úprimný text a zapamätateľný refrén dokonale naladia pokojnou a radostnou atmosférou na najkrajšie sviatky v roku.

Pieseň vznikla počas turné s Dievčenským speváckym zborom SRo, aranžmány pre orchester napísal Adrián Harvan, dirigentskej paličky sa zhostil Adrián Kokoš a autorkou hudby aj textu je tradične samotná Sima.


„Keďže náš nový album vychádza v zimnom období pred Vianocami, povedali sme si, že ako bonus zaradíme aj jednu vianočnú pieseň. Pôvodne sme ju s kapelou nahrali v štúdiu, neskôr sme do spolupráce privzali symfonický orchester - Slovenských Symfonikov a dievčatá zo zboru SRo,“ prezradila aktuálna držiteľka cenenia OTO v kategórii Speváčka.

Šiesty autorský album Simy Martausovej obsahuje trinásť piesní a dva bonusy a dostal názov OSLOBODENÁ, podľa piesne, ktorá je na ňom prvá v poradí. Na albume sa tentoraz producentsky podieľal Randy Gnepa, ktorý sa postaral o finálny mix. Master mal pod palcom Miťo Bodnár, ktorého si Sima prizvala do jednej z piesní aj zaspievať.

„Na nahrávanie som pozvala zaujímavých hostí, ktorých si vážim ľudsky aj umelecky. V mnohých piesňach počuť nielen môj hlas, ale aj hlasy mojich priateľov, a o to viac je pre mňa tento album vzácny a osobný a práve obsadením bude pestrejší ako predošlé. Vložila som doň nielen svoje piesne, ale aj kúsok svojho srdca. Keďže sme za posledné mesiace mali menej koncertov, chceli sme potešiť našich fanúšikov a aspoň takýmto spôsobom ‚byť s nimi‘,“ doplnila charizmatická Sima.

Obal aj booklet sú dielom talentovanej fotografky Anny Opiniovej, ktorej sa podarilo vlastné umelecké fotografie prepojiť so skladbami.

Nový hudobný počin Simy Martausovej je už v predpredaji a čoskoro bude dostupný v obchodoch a na všetkých digitálnych platformách.

Sima Martausová - OSLOBODENÁ
Foto: Anna Opinová
 

Komentáre (0)