Na začiatku nového roka nás opustil ďalší slovenský herec

07. 01 2021 11:30 | markiza.sk
Ilustračná snímka (horiaca svieca)
Ilustračná snímka (horiaca svieca) Foto: shutterstock.com/BenzSuthep

Česť jeho pamiatke.

Tieto udalosti však navždy poznačili jeho ďalší osobný aj herecký život a Zoltán Hlaváč sa verejnosti predstavoval zväčša už len v menších postavách. Hneď po jeho návrate do divadla zaujal vtipným spracovaním postavy Kudimova vo Vampilovej komédii Starší syn. Neskôr v 70. rokoch spolupracoval s režisérom Karolom Spišákom na inscenáciách Jánošík abo Na skle maľované, Surovô drevo, Mária Stuartová, účinkoval tiež v inscenáciách Návšteva starej dámy a Muž ako muž v réžii Miloša Hynšta. S režisérom Jozefom Bednárikom naštudoval oceňované inscenácie Titus Andronicus a Trójanky.

V 70. rokoch účinkoval v niekoľkých televíznych filmoch: V tieni vlkov, Brána k domovu, Príbeľská vzbura Janka Kráľa, Prvá vina odpustená, Na vysokej skale: Múdry blázon a Frndolína. Poslednou inscenáciou, v ktorej účinkoval na doskách DAB v Nitre bola Hviezdoslavova tragédia Herodes a Herodias v réžii Martina Kákoša.

Bol manželom herečky a dlhoročnej členky umeleckého súboru DAB v Nitre Evy Hlaváčovej.

Divadelní kolegovia a priatelia si ho budú navždy pamätať ako čestného, dobrého a charakterného človeka oddaného divadlu a ideám slobody a spravodlivosti. 

(Profil Zoltána Hlaváča poskytlo DAB v Nitre.)

S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že v nedeľu 3. januára 2021 nás navždy opustil náš divadelný kolega a priateľ,...

Posted by Divadlo Andreja Bagara v Nitre on Tuesday, 5 January 2021

zdroj: Facebook/DivadloAndrejaBagara

Komentáre (0)