Legendárny hit Jany Kirschner nabral úplne nový rozmer. To musíte počuť

29. 07 2021 15:00 | tlačová správa
Jana Kirschner
Jana Kirschner Foto: TV Markíza

Na čiernom koni úplne inak!

Rytmickú a jemne orientálnu pieseň Jany Kirschner Na čiernom koni pozná u nás azda každý, no vo verzii pre šesť hlasov a perkusie ju môžeme počuť po prvý raz. 

Šesťčlenné zoskupenie WAF Band pripravilo pre všetkých fanúšikov speváčky i slovenskej hudby cover, ktorý roztancuje všetkých dovolenkárov i domasedov. Aranžér Matúš Uhliarik sa snažil zvýrazniť harmonický i rytmický potenciál piesne. Tanečnosť a uvoľnenú atmosféru dotvárajú výskania, o ktoré sa postaralala dievčenská časť zoskupenia. Éterické kombinácie hlasov sa snažia vtiahnuť poslucháčov do radostného sveta nespútanej energie a mystiky.

„Jana Kirschner je dôležitou osobnosťou domácej scény, aj vďaka nej sa začala populárna hudba komplikovať a otvorila sa okolitému svetu. Viacerí sme sa zhodli na tom, že chceme prespievať niečo z jej tvorby. Spočiatku sme uvažovali nad kombináciou niekoľkých piesní, no nakoniec mi napadlo ako prerobiť práve pieseň Na čiernom koni. Melodiku piesne som pozmenil tak, aby v nej vynikli zväčšené sekundy (tzv. hiatus), ktoré sú typické práve pre mimoeurópsku hudbu,“ objasňuje Uhliarik.

WAF Band - Na čiernom koni (cover):


Jana Kirschner - Na čiernom koni:


Celkovo ide už o tretí cover slovenskej hudby v podaní WAF Band. Pred rokom si uctili pamiatku Jara Filipa prespievaním piesne Vyletel vták a v apríli tohto roku priniesli nečakanú a capella verziu Mám v p... na lehátku od Horkýže slíže.