FOTO: Magda Vášáryová pár dní po smrti M. Lasicu v pracovnom nasadení

29. 07 2021 16:00 | markiza.sk
FOTO: Magda Vášáryová pár dní po smrti M. Lasicu v pracovnom nasadení
FOTO: Magda Vášáryová pár dní po smrti M. Lasicu v pracovnom nasadení Foto: Profimedia.sk

Bývalá politička a herečka sa venuje svojmu poslaniu.

Náhla smrť hereckej legendy Milana Lasicu zasiahla celé Slovensko aj Česko, ale pochopiteľne najviac trpí jeho stratou milovaná manželka, dcéry, vnučky a blízki priatelia. Každý sa so žiaľom vyrovnáva inak. Maga Vášáryová sa vrhla do práce.

Na sociálnej sieti sa objavila fotografia, ktorá zachytáva bývalú herečku a dlhoročnú predsedníčku Spolku slovenských žien Živena pri pracovnom stretnutí. Magde Vášáryovej sa dostalo veľkej pocty. Stala sa členkou novej správnej rady moravského ženského spolku VESNA, ktorý sa prebudil k živote po 150 rokoch.

Informáciu zverejnila na Facebooku Kamila Zlatušková, ktorá aj zverejnila fotku s dovetkom, že má z tejto spolupráce obrovskú radosť.

Magda Vášáryová má bohaté skúsenosti s politikou a diplomaciou. Práve preto bude pre moravský spolok prínosom. Diskutuje sa o jeho zapojení do štruktúry európskych ženských spolkov, kde je Živena už dlhší čas a hádam sa k nej časom pripojí aj VESNA.

Sedemdesiatdvaročná manželka Milana Lasicu tak pokračuje vo svojom poslaní len pár dní od pohrebu svojho manžela. Posledná rozlúčka sa uskutočnila tri dni po hercovom úmrtí a len v kruhu najbližších.