Útok na prezidentkinu dcéru po prehliadke: Tvrdé slová Zuzany Čaputovej

19. 10 2021 17:00 | tvnoviny, tasr
Prezidentka prišla podporiť dcéru na Fashion Live!
Prezidentka prišla podporiť dcéru na Fashion Live! Foto: Profimedia.sk

Polícia hovorí o kyberšikane, organizátori prehliadky žiadajú od poslanca ospravedlnenie.

Prezidentka Zuzana Čaputová patrila medzi hostí na podujatí Fashion Live!. Naša hlava štátu sa zúčastnila na záverečnej šou v nedeľu večer, kde si pozrela módnu prehliadku svojho dvorného návrhára Borisa Hanečku. Udalosť mala pre ňu aj ďalší rozmer, keďže jedna z predvádzajúcich modeliek bola jej mladšia dcéra Emma.

Drsný útok na Emmu

Nezaradený poslanec Tomáš Taraba, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke ĽSNS, no poslanecký klub medzičasom opustil, zverejnil na sociálnej sieti fotografiu dcéry Zuzany Čaputovej, ktorou podnietil užívateľov komentovať jej vzhľad. To sa mu aj podarilo, za pár hodín má príspevok tisíce komentárov.

Emma má pritom iba 17-rokov a stále chodí na strednú školu. Fotografia bola práve z podujatia Fashion Live!, kde vystupovala ako modelka. Na módnych prehliadkach je pritom bežné, že vizáž  modeliek je v rukách návrhárov.

Na príspevok reagovala na sociálnej sieti aj polícia, ktorá ho označila za šikanu v online priestore. Komentáre pod svojím príspevkom však krátko po zverejnení vypla.

„Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu. Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek. Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii.," komentovali policajti prípad na sociálne sieti.

Podľa polície ide o ukážku toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii.

ÚTOK NA MLADISTVÚ OSOBU PODNECUJE NENÁVISŤ A ŠIKANU Medzi dlhodobé činnosti Policajného zboru patria osobné návštevy...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 19. októbra 2021

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Na situácia reagovala aj hlava štátu a útok na politika cez jeho deti považuje za politické dno.

Zdroj:Facebook/Zuzana Čaputová

Pár hodín po tom, ako polícia reagovala na Tarabov status, zverejnil opozičný poslanec video k pôvodnému statusu. Zopakoval, že napísal iba jednu vetu a reakcie, ktoré nasledovali, považuje „za šikanu" voči jeho osobe.

Nerozumie tomu, že prezidentka jeho vetu považuje za „dno". „ Nie som zodpovedný za to, čo niekto komentuje na Facebooku a žiadam, aby ste nepoužívali vulgárne výrazy. Nepovedal som nič iné, ako to je napísané. Naratívy druhých nebudem komentovať," povedal.

Reakcia organizátorov Fashion LIVE!

Fashion LIVE! odsudzuje verejné ataky poslanca na dcéru prezidentky. „Emma Čaputová prešla pred podujatím Fashion LIVE! castingom a nebola nijakým spôsobom protežovaná. Svojej úlohy modelky sa zhostila profesionálne a prispela k vysokému umeleckému zážitku tohto podujatia. Rovnako odmietame urážlivé poznámky k jej vzhľadu a umeleckému make-upu. Považujeme za absolútne neprijateľné, že poslanec Taraba verejne ponížil prezidentkinu dcéru a vyzývame ho, aby sa verejne ospravedlnil,“ napísali v reakcii organizátori podujatia.