IMT Smile oslavuje 30 rokov: Kapela má pre fanúšikov veľké prekvapenie

17. 06 2022 09:15 | markiza.sk
LOVESTREAM - koncert kapely IMT Smile
LOVESTREAM - koncert kapely IMT Smile Foto: TV Markíza

A na jeseň tohto roka by už chceli vydať ďalšie nové skladby.

Skupina IMT Smile tento rok oslavuje 30 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla vydať aj exkluzívny box s názvom 30X30. Okrem 2 CD, ktoré obsahuje presne 30 hitov mapujúcich históriu skupiny, nájdu v ňom fanúšikovia tiež spevník, 30 hitov s notovým zápisom a akordami pre spev a gitaru. Knihu 30 fotografií a tiež „trsátko“ IMT SMILE.

IMT SMILE 30x30 spevník
Foto: Universal Music
 

„Vybrali sme 30 piesní. Tridsať tých najznámejších piesní našej kapely. Z čoho sa veľmi teším, je, že všetky tieto piesne dostali podobu v notách, v spevníku, ktorý pripravil Miro. V boxe je ešte jedna kniha s 30 fotkami IMT SMILE. Sú prevažne od Martina Trenklera a Petra Ivana, ktorý aj graficky pripravil celý box. A, samozrejme, nesmie chýbať trsátko s grafikou od nášho Peťa Bartoníka a s hrúbkou presne takou, akú používam na koncertoch ja,“ hovorí na margo boxu Ivan Tásler.

IMT Smile - 30x30 - fotokniha
Foto: Universal Music
 

„Páči sa mi, že to môžeme takto osláviť, pripomenúť si ten čas. My však už teraz okrem koncertovania, pripravujeme a nahrávame ďalšie piesne. Pred mesiacom sme odštartovali naše Summer Tour 2022, kde, samozrejme, nemôže chýbať ani koncert vo Východnej, hráme aj na festivaloch v Čechách. A na jeseň tohto roka by sme už chceli vydať ďalšie nové skladby. Takže ideme ďalej,“ dodáva Ivan.

„Ivan a Miro Táslerovci s kapelou patria od tej doby k absolútnej špičke slovenskej hudobnej scény. O veľkej popularite skupiny svedčí aj fakt, že trikrát po sebe, za roky 2016, 2017 a 2018 získali ocenenie Osobnosti televíznej obrazovky (OTO). Za rok 2018 získali aj ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii populárna hudba,“ hodnotí pôsobenie skupiny hudobný publicista Dezider Kukoľ.

V máji minulého roka skupina IMT SMILE vydala album SRDCE ROZUM BOULEVARD, ktorý sa dočkal aj ocenenia „ platinový album“ nielen za predaj, ale aj streamovanie na digitálnych platformách.

„Som veľmi rád, že album 30x30 uvedieme slávnostne na pódiu 17. 6. v Prešove na Dobrom Festivale, práve spolu s Petrom Riavom z Universal music, s ktorým IMT spolupracuje nepretržite od roku 1998,“ uzatvára Ivan.

30x30 box
Foto: Universal Music