Slovensko vraj má prezidenta. Zuzana Čaputová vtipne zareagovala na faux pas

20. 09 2022 07:00 | tvnoviny.sk, markiza.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a jej partner Juraj Rizman
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a jej partner Juraj Rizman Foto: Profimedia.sk

Takto sa to robí!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu vzdala úctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. pri katafalku v historickej Westminsterskej sále. Do Londýna pricestovala v nedeľu popoludní. Na pozvanie britskej strany sa Čaputová zúčastnila na pohrebe aj so svojím partnerom Jurajom Rizmanom.

Fotografie slovenskej delegácie pri katafalku sa následne objavili vo svetových agentúrach, no s úsmevnou chybou. V popise k snímke bolo napísané, že na nej je prezident SR Juraj Rizman, skutočná prezidentka sa tam vôbec nespomína. Ďalej sa už písalo iba o „delegácii“.

Či urobil chybu fotograf alebo ten, kto fotku nahadzoval do fotobanky, je otázne. No pri tom množstve snímok hláv štátov a vlád z celého sveta vrátane niekoľkých európskych kráľovien a kráľov už zrejme dotyčný stratil koncentráciu. 

Úsmevný omyl si už, samozrejme, všimli aj sociálne siete a s vtipnými komentármi a mémami (tzv. „memečkami“) sa roztrhlo vrece.

K omylu sa vyjadrila aj samotná prezidentka. Celú situáciu vzala, samozrejme, s humorom. K popisu screenshotu napísala, že svojmu partnerovi gratuluje. „Je to neľahká funkcia pre ženu, nieto ešte pre muža,“ dodala vtipne.

zdroj: Instagram/zuzana_caputova

S prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou sme sa spojili aj prostredníctvom relácie Rozlúčka s Alžbetou, ktorú ste mohli sledovať od 11.00 h na Markíze. Čo odkázala novému kráľovi Karolovi III.? Sledujte video.