Liv Bielovič otvorene prehovorila o psychických problémoch v rodine

29. 11 2022 13:00 | markiza.sk
Liv s dcérou
Liv s dcérou Foto: Instagram/livbielovic_official

Odborná pomoc bola nedostupná, Liv zobrala situáciu do vlastných rúk.

Ambasádorkou tohtoročného Dňa s Nadáciou Markíza je aj herečka Liv Bielovič. Naša snaha je pomôcť všetkým deťom, ktoré potrebujú psychickú alebo psychiatrickú pomoc a pre nedostatočnú kapacitu odborníkov na ňu musia dlho čakať. O tejto téme nie je hanba hovoriť, čo si myslí aj herečka Zuzana Kubovčíková Šebová.

Liv je mamina pätnásťročnej dcéry a vie sa do situácie rodičov, ktorí takúto pomoc pre svoje ratolesti potrebujú, vžiť. „Je alarmujúci problém s nedostatkom psychológov. My samy sme takýto problém s dcérou riešili a dostali sme termín o pol roka,“ začala rozprávanie herečka a prezradila, že následne situáciu zobrala do vlastných rúk. „Začali sme sa spoločne vzdelávať, čítala som knihy. Je to o komunikácii medzi rodičmi a deťmi. Netreba čakať a treba konať tu a teraz,“ dodala.

 

Pomôžte tým najzraniteľnejším

Od 1. októbra až do 1. decembra 2022 vrátane celého dňa do polnoci môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza aj Vy, a to: Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá).

Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322 alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár TU.

Ďakujeme, že pomáhate tým najzraniteľnejším - deťom!