Priznanie priamo na kamery: Bol som šikanovaný, trvalo to dva roky

30. 11 2022 15:30 | markiza.sk
Anketa
Anketa Foto: TV Markíza

Pri šikane nemôžeme byť ticho.

Deň s Nadáciou Markíza sa vracia na obrazovky už po deviaty raz. Cieľom tohtoročnej charitatívnej zbierky, ktorá trvá už od 1. novembra do 1. decembra, je vyzbierať čo najviac financií na podporu riešenia problémov detského duševného zdravia a upriamiť pozornosť na potrebu zlepšenia dostupnosti detskej psychologickej pomoci v rámci celého Slovenska.

Jeden z dôvodov podlomeného duševného stavu detí je aj šikana. Mladí ľudia sa v školách či medzi svojimi rovesníkmi stretávajú so šikanovaním, bohužiaľ, pomerne často. Práve z toho pramenia následne depresívne stavy, úzkosť či strach, ktoré vplývajú na duševné zdravie negatívnym až deštrukčným spôsobom.

My sme sa vybrali do ulíc Bratislavy, aby sme sa spýtali mladých ľudí, aké majú oni skúsenosti so šikanou. Zaujímalo nás, ako by sa zachovali v situácii, keby bol niekto z ich okolia obeťou šikany. Mladí ľudia sa zhodli v jednom. Na šikanu treba upozorňovať a ak ju spozorujeme, nemôžeme mlčať.

Anketa s tínedžermi o šikane:


Pomôžte tým najzraniteľnejším

Od 1. októbra až do 1. decembra 2022 vrátane celého dňa do polnoci môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza aj Vy, a to: Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá).

Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322 alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár TU.

Ďakujeme, že pomáhate tým najzraniteľnejším - deťom!