Exkluzívne: Navštívili sme miesta, kde sa nakrúcala Feriha

12. 06 2018 15:30 | Jakub Trajteľ
Feriha - Feriha (Hazal Kaya) a Emir (Çağatay Ulusoy)
Feriha - Feriha (Hazal Kaya) a Emir (Çağatay Ulusoy) Foto: Calinos Entertainment
Feriha - Feriha (Hazal Kaya) a Emir (Çağatay Ulusoy)
Feriha - ihrisko (súčasnosť)
Feriha - ihrisko (súčasnosť)

Čo je v seriáli Feriha realita a čo len seriálová fikcia? To sa dozviete práve teraz!

Aj vás pri sledovaní seriálu Feriha fascinujú miesta, na ktorých sa natáčal úspešný turecký hit? My sme ich navštívili a teraz vám prezradíme, ako to tam vyzerá v súčasnosti!

Ak by ste radi navštívili univerzitu, na ktorej študovala aj seriálová Feriha, namierte si to do Beykent University, ktorá sídli v Istanbule v časti Sisli. Paradoxom je, že hoci v seriáli ukazujú iba školu a pôsobí, ako keby bola postavená v nejakej luxusnej štvrti, je situovaná na mieste, kde žijú menej majetnejší obyvatelia Istanbulu. Vedľa nej sú polorozpadnuté domy, v ktorých tamojší obyvatelia žijú a zničené cesty.

Turnikety, cez ktoré chodila Feriha, boli v seriáli neustále uvoľnené kvôli nakrúcaniu a ona a aj ďalší hrdinovia si cez ne prechádzali hore-dole. Normálni študenti si „pípajú“ čipovými kartami, aby cez ne mohli prejsť. Všetko ostatné, čo vidieť v seriáli, ostalo zachované, dokonca aj stravovacie zariadenie, ktoré majú študenti umiestnené v areáli formou krytej terasy a počas zimného obdobia je vyhrievané.

Feriha - škola (súčasnosť)
Foto: DOMA
 

 
Ak chcete vidieť Ferihino obydlie, hľadajte Apartmány Aksoy v istanbulskej štvrti Etiler. Je to veľmi bohatá štvrť, kde žije najbohatšia časť tureckého obyvateľstva. Nakrúcali sa tam prevažne iba exteriérové scény, byty hrdinov sa natáčali v štúdiu. Ferihino okno, ktoré pôsobí dôveryhodne, je počítačovo dotvorené, v skutočnosti je na jeho mieste garáž. Taktiež počas nakrúcania pred domom nebol malý domček pre strážnika...

Feriha - dom (súčasnosť)
Foto: DOMA
 

Park, v ktorom sa nachádza lavička, na ktorej sedávala Feriha a ostatní hrdinovia, je umiestnený v tesnej blízkosti jej seriálového domu. Nakrúcala sa tam aj svadba Emira a Ferihy. Na lavičke zostala aj stopa po jeho fanúšičkách – „Ulusoy Forever“.

Viac fotografií z miest, kde sa nakrúcala Feriha, nájdete vo FOTOGALÉRII!

Feriha - lavička (súčasnosť)
Foto: DOMA
 

Sledujte seriál Feriha - vždy v dvoch častiach za sebou v pondelok až štvrtok o 22.30 na Doma!

 

Komentáre ( 0)