Židia sú pobúrení! Prestížnu hudobnú cenu získali raperi oslavujúci holokaust

16. 04 2018 13:00 | nt
Židia sú pobúrení! Prestížnu hudobnú cenu získali raperi oslavujúci holokaust
Židia sú pobúrení! Prestížnu hudobnú cenu získali raperi oslavujúci holokaust Foto: Profimedia.sk

Rapera Kolleghaha v minulosti obvinili z ansisemitizmu kvôli hudobnému videoklipu z roku 2016.

V Nemecku odovzdávali prestížne hudobné ocenenia Echo. V kategórii hip-hopová hudba získali ocenenie raperi Kolleghah a Farid Bang za album Jung, Brutal und Gutaussehend 3 (Mladí, brutálni a dobre vyzerajúci 3). Ten je plný nevhodných veršov typu: "Moje telo je vypracovenejšie ako väzňov z Osvienčimu" alebo "Urob zase nejaký holokaust, príď s Molotovovým koktejlom".

Rapera Kolleghaha v minulosti obvinili z ansisemitizmu kvôli hudobnému videoklipu z roku 2016, v ktorom zobrazil postavu Žida ako vodnu a hlavu celosvetového bankového sprisahania. Píše bild.de.

Podľa bývalej predsedkyne Ústrednej rady Židov v Nemecku Charlotte Knobloch je udelenie ceny týmto raperom zničujúcim signálom medzi rastúcim počtom prejavov antisemitizmu v našej spoločnosti, najmä v školách.

"Nehovoríme tu o politických názoroch, hovoríme tu o hudbe, o umení. Je to samozrejme pružný pojem a samozrejme sme si vedomí, že sme prekročili určitú hranicu," povedal raper Farid Bang. "Nikdy za tým nebol negatívny úmysel, ale nanajvýš trochu ľahkovážnosti," dodal.

Komentáre ( 0)