Meghan Markle a jej druhé kráľovské faux pas. Naozaj toto riešia?

11. 07 2018 10:00 | zv
Meghan Markle
Meghan Markle Foto: AP

Nová členka kráľovskej rodiny si musí zvyknúť na prísnu etiketu.

V utorok sa kráľovská rodina pripojila k oslavám 100. výročia založenia britského kráľovského letectva. Významný deň si uctila aj nová členka aristokratickej rodiny Meghan Markle.

Vojvodkyňa zo Sussexu je teraz pod drobnohľadom médií a všade, kde sa objaví, ju pozorne sledujú nielen novinári, ale aj protokolisti. Počas bohoslužby vo Westminsterskom opátstve si preložila nohu cez nohu, čo sa podľa kráľovskej etikety nesmie.

Moment, kedy si uvedomila, že má nohu cez nohu

Dámy by mali sedieť s nohami pri sebe a prekríženými členkami. Kým niektorí to označujú za neúctivé faux pas, iní tvrdia, že si len hľadá vlastný štýl pohodlného sedenia. Byť princeznou nie je až taká prechádzka ružovou záhradou, ako si mnohé malé dievčatká myslia.

Takto by mala sedieť

Britain.jpg
Foto: AP
 

Meghan tiež pred vstupom do kostola držala princa Harryho za ruku, čo vojvodkyňa Kate a princ William nerobia. Možno si je len Američanka zatiaľ neistá a potrebuje na verejnosti manželovu podporu alebo, keďže Harry nie je ako William horúci adept na kráľovské kreslo, neberú rodinné pravidlá až tak vážne.

Kráľovská rodina si uctila 100. výročie kráľovského letectva vo Westminster Abbey.
Foto: AP
 

Ako jej prvé faux pas označili moment, kedy chcela na oficiálnej ceste vgrófstve Cheshire pustiť kráľovnú Alžbetu II. ako prvú do auta. Kráľovná však vždy sedí za vodičom. V tomto prípade to však nenariaďuje protokol. Ide len o silu zvyku. Protokol totiž hovorí, že najdôležitejšia osoba sedí v aute diagonálne za vodičom. Kráľovná však vždy uprednostňuje sedieť priamo za osobou, ktorá šoféruje.

Komentáre ( 0)