Ponuka, ktorá sa neodmieta. Obľúbená herečka pozýva všetkých na chatu

17. 07 2018 11:00 | ts
Ivana Chýlková
Ivana Chýlková Foto: Profimedia.sk
Chata na predaj
Chata na predaj
Chata na predaj

Divákom odkazuje, aby prišli, nudiť sa rozhodne nebudú.

Ivana Chýlková má pre slovenských fanúšikov výbornú správu. Na obľúbenú herečku sa môžu tešiť v novej českej komédii Chata na predaj, ktorá je o tom, čo všetko sa môže stať, keď sa cez víkend stretne svojrázna rodina na poslednej rozlúčke s chatou.

Film, v ktorom si okrem Chýlkovej zahrala aj Judit Bárdos či Zuzana Kronerová, si v našich kinách môžete pozrieť od 26. júla.

A ako je téma chalupárčenia blízka Ivane Chýlkovej, ktorá si v novej komédii zahrala jednu z hlavných postáv? „Chalupu máme. Ja osobne som po žiadnom dome nikdy netúžila. Vždy mi prišlo pohodlnejšie a zábavnejšie si niekde niečo prenajať, aby som sa nemusela o nič starať a predovšetkým preto, aby som poznávala nová miesta. Na druhej strane, naša rodina je taká veľká, že je to najideálnejší priestor, kde sa v lete všetci stretneme, všetko preberáme, jeme, smejeme sa, nikoho neobťažujeme, sme dosť radostne hluční…Jednoducho na chalupe zažívame jeden z najintenzívnejších momentov v roku."

Herečka si v novej komédii zahrala postavu matky, ktorá sa spolu so svojím mužom rozhodne predať starú chatu, ktorú už veľmi nevyužívajú. Pred odovzdaním chaty novému majiteľovi sa však matka rozhodne usporiadať poslednú poriadnu rodinnú stretávku. Zvyšok príbuzenstva však neprejavuje veľké nadšenie, takéto stretnutia bývajú vždy dosť psychicky náročné. Starý otec (Jan Kačer) je už duchom skôr neprítomný, otec (David Vávra) tieto akcie odmieta, syn (Jan Strejcovský) je skoro stále pripitý a ironicky glosuje svet okolo sebe vrátane rozpadajúceho sa vzťahu s priateľkou (Judit Bárdos). Stará mama (Jana Synková) je špecialistka na úprimné dotazy, ktoré ostatných privádzajú prinajmenšom do rozpakov. Nevyrovnaná dcéra (Tereza Voříšková) na chatu prinesie svojho úspešného nemeckého priateľa (Michael Pitthan), ktorý sa jediný na rodinný výlet teší, pretože nevie, do čoho ide. Nádej na idylický víkend na samote u lesa sa rýchlo skončí, ale naozajstné dobrodružstvo sa začne skoro ráno, keď rodina zistí, že sa niekam stratil starý otec. Stopy vedú do lesa…

A keby mala Ivana Chýlková nalákať divákov do kina na túto rodinnú "chatársku" komédiu, čo by im odkázala? „Príďte k nám na našu chatu. Keď vás to nebude baviť, máte to šťastie, že môžete od nás kedykoľvek odísť… A keď sa vám u nás bude páčiť, môžete prísť znova a pokojne zoberte aj vašich známych. Na našej chate sú všetci vítaní. Určite sa nudiť nebudete!“


Zdroj: YouTube/CinemArt SK

Chata na predaj
Foto: CinemArt SK
 

Komentáre ( 0)