Zo Sinead O'Connor je moslimka, teraz odkazuje: „Bieli ľudia sú nechutní“

07. 11 2018 17:00 | ls
Zo Sinead O'Connor je moslimka, teraz odkazuje: „Bieli ľudia sú nechutní“
Zo Sinead O'Connor je moslimka, teraz odkazuje: „Bieli ľudia sú nechutní“ Foto: Profimedia.sk

Svojím vyhlásením si pohnevala nielen kresťanov, ale aj moslimov.

Írska speváčka Sinead O'Connor nedávno oznámila svojím fanúšikom, že konvertovala na Islam a teraz vyvolala vlnu pobúrenia medzi svojimi fanúšikmi. Bývalá speváčka, ktorá si zmenila meno na Shuhada Davitt, totiž na svojom účte na Twitteri urážala ľudí s bielou farbou pleti.

„Je mi to ľúto. Čo sa chystám povedať, je veľmi rasistické a nikdy som si nemyslela, že moja duša môže cítiť niečo také. Ale skutočne nikdy viac nechcem tráviť svoj čas s bielymi ľuďmi (ak práve takto volajú „nemoslimov“). Ani na chvíľu a za žiadnych okolností. Sú nechutní,“ napísala na svoj profil.

V komentároch ju za to odsúdili rovnako moslimovia ako aj vyznávači iných vier. Jeden z komentujúcich poznamenal, že speváčka musí byť teda rovnako nechutná, keďže je tiež beloška.

Svojím vyhlásením si pohnevala aj moslimov, ktorí upozornili na to, že nesprávne interpretuje ich vieru. „Islam nie je o nenávisti voči iným ľuďom na základe farby ich pleti,“ napísal jeden z komentujúcich. „Musím zmeniť svoje zmýšľanie, Shuhada. Alah je milosrdný a Mohamed nás učí láskavosti voči všetkým.“

Neskôr svoje konanie okomentovala v ďalšom príspevku: „Prepáčte. Niekedy náš Pán  potrebuje ľudí na špinavú prácu.“