Princ Philip havaroval! Zverejnili štrašidelne vyzerajúce zábery

18. 01 2019 08:55 | tasr, zv
Princ Phillip havaroval.
Princ Phillip havaroval. Foto: Profimedia.sk

Aj v 97 rokoch stále šoféruje.

Princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II., vyviazol zo štvrtkovej autonehody dvoch vozidiel, ktorej bol účastníkom, bez zranení, zostal však šokovaný a otrasený. Informoval o tom denník Daily Mail.

K nehode došlo približne o 15.00 h miestneho času (16.00 h SEČ) neďaleko kráľovského sídla Sandringham v anglickom grófstve Norfolk. Auto značky Land Rover, ktoré 97-ročný Philip riadil, vychádzalo z vedľajšej komunikácie na cestu A149 pri obci Babingley, kde sa zrazilo s minivanom.

Nehodu zapríčinil samotný princ, ktorého podľa jeho vyjadrenia pre políciu oslepilo slnko. Po náraze sa jeho auto, v ktorom sedel okrem neho aj jeho osobný strážca, prevrátilo na bok a princa museli vyprosťovať.

V minivane sedeli dve ženy a 10-mesačné bábätko. Ani im sa nestalo žiadne vážne zranenie. Jedna z dám utrpela zlomeninu ruky, druhá si poranila koleno, ale dieťaťu sa podľa oficiálnych informácií nič nestalo.

profimedia-0408280521.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Buckinghamský palác potvrdil, že za volantom Land Roveru sedel manžel britskej kráľovnej.
Jeden zo svedkov nehody, ktorí Philipovi pomáhali vystúpiť z prevráteného vozidla, uviedol, že princ "bol pri vedomí, ale bol šokovaný a otrasený". Privolaný lekár po prehliadke potvrdil, že Philip neutrpel nijaké zranenia.

Princ aj vodič druhého vozidla sa podrobili dychovým skúškam, ktorých výsledok bol negatívny, informovala televízia Sky News.

profimedia-0408280504.jpg
Foto: Profimedia.sk
 


Komentáre ( 0)